logo

Parklarda Güvenlik Göreve Başladı

Parklarda Güvenlik Göreve Başladı

Çubuk’taki park ve bahçelerin daha güvenli ve korunaklı hale getirilmesi için güvenlik görevlileri göreve başladı.

Verilen güvenlik hizmetleriyle park ve bahçelerin asıl sahibi olan Çubuk halkı, güvenli bir şekilde bu alanlardan faydalanıyor.

Çubuk’ta bir ilk olarak park ve bahçelerde verilen koruma ve güvenlik hizmetleri, park ve bahçelerin asıl sahibi olan Çubuk halkının güvenli bir şekilde bu alanlardan faydalanmasını sağlıyor. Park ve bahçelerde güvenlik hizmeti olmadığı dönemlerde, bu yeşil alanlar yeteri derecede kullanamıyor, spor yapılamıyor, ailece huzurlu bir şekilde vakit geçirilemiyordu. Şimdi ise park ve bahçeler özellikle yazın geç saatlere kadar kullanılabiliyor.

Sabah sporları saat 05:00 ten itibaren başlıyor ve gün boyu sürüyor. Eskiden tinerci, hırsız, gaspçı, röntgenci gibi olumsuzlukların mekanları haline gelmiş olan bu yeşil alanlar güvenlik hizmeti ile birlikte sürekli kullanılan mekanlar haline geldi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğünden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Karakuş, “Çok şükür parklarımız artık vatandaşlarımızın gece geç vakitlere kadar aktif kullandığı mekanlar haline geldi. Mevcut güvenlik problemleri de yok denecek kadar azaldı. Halktan aldığımız olumlu geri dönüşümlerden, verilen güvenlik hizmetinim memnuniyetini hissedebiliyoruz” diye konuştu.

Alınan güvenlik önlemleri sayesinde park ve bahçelerde insanların daha rahat vakitlerini geçirir hale geldiğini söyleyen Karakuş, “Güvenlik hizmeti verilen parklarda vatandaşlarımız daha rahat sporlarını, yürüyüşlerini ve gezilerini yapabiliyorlar. Ayrıca kurulan bu tesislere ciddi zararlar veriliyordu. Ağaçlar yakılıyor, banklar kırılıyor, çocuk parkları tahrip ediliyor zaman zaman yangınlar oluyordu. Haliyle bu zararları karşılamanın yanı sıra bu mekanların bakım maliyetleri de çok fazla oluyordu. Güvenlik hizmetlerimiz sayesinde adli vakalarda bile azalmalar meydana geldi” şeklinde konuştu.

Aydınlatma sistemlerinin yenilendiği parklarda ailelerin daha rahat etmesi, kadınların, çocukların gönüllerince parkları kullanabilmesi için şimdilik 4 parkta güvenlik hizmetine geçildiğini vurgulayan Karakuş, “Yeşil Çubuk, Atatürk, Cumhuriyet ve Osmanlı parklarında iki vardiya sitemiyle çalışacak 22 adet özel güvenlik ekibi oluşturduk. Güvenlik görevlileri bulundukları parklarda polis ve zabıtayla sürekli iletişim halinde kontrolleri sağlarken meydana gelebilecek olumsuzlukların da önüne geçecekler” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?
#

Parklarda Güvenlik Göreve Başladı” için 1 yorum

  1. ekselans006 : diyor ki:

    kameralara ne oldu. güvenlik değil her koltugun basına bır adamda dıksenız. konu guvenlık degıl konu kişilik meselesı yetişme eğitim kultur insanlık meselesı. burayı okuyanların yetıstırdıkelrı cocukler onların yegenlerı arkadasları ypıyor bu duruma getırıyor.

    0