logo

Palyaçolu Temizlik Kampanyası

Çubuk Belediyesi Hazırladığı Temizlik Broşürlerini Palyaçolar İle Vatandaşlara Dağıttı.             

         Çubuk Belediyesi ilçede temizlik kampanyası başlattı. Tek tek esnaf ve evleri dolaşan görevliler ve palyaçolar temizlik broşürü dağıttı.

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü görevlileri ve palyaçolar tarafından tek tek ilçede bulunan mahallerdeki ev ve işyerlerini dolaşarak hazırlanan temizlik broşürü dağıtılıp çöplerin belirli saatlerde dışarı bırakılması, sokak ve caddelere çöp atılmaması istendi. Vatandaşlar karşılarında palyaçoları görünce bir taraftan şaşırdılar, diğer taraftan da dağıttıkları broşürler hakkında sorular sormaya başladıkları görüldü.

Düzenlenen kampanya ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Lokman Özden, 29 Mart yerel seçimlerinde is başına geldiklerinden bu yana temizlik konusuna büyük önem verdiklerini belirterek,’’ Zamansız çöp çıkarma alışkanlığından kaynaklı olarak çevre kirliliklerinin oluştuğunu ve bu nedenle de çöp toplama işlemi bazı mahallelerinde gün boyu devam etmektedir. Yapılan incelemelerde çıkarılan çöplerin yoğun bir kısmının poşetsiz veya çöp için uygun olmayan poşetlere konulduğu  görülmektedir. Ayrıca yerlere rast gele çöp atılma alışkanlığı bir çok şehirde olduğu gibi ilçemizde de bulunmaktadır.  Bugün yerlere çöp atma yerine çöp kutularını kullanma alışkanlığı edinildiğinde ilçemizin her alanında hizmet anlamında rahatlama olacaktır. Bu temelde önce eğitim ile başlayacaktır. Bizde bu nedenle palyaçolar eşliğinde önce çocuklara ve ailelerine temizlik bilincini aşılamaya çalışıyoruz. Çevre temizliğinin bilince çıkarılmaması dünyamızın ekolojik dengesini kısa vadede olmasa dahi uzun vadede ciddi anlamda tehdit etmektedir. Belediyemiz temizlik konusunda halkımızı bilgilendirmektedir’’dedi

Temiz bir dünya ve temiz bir Çubuk için halkın bilinçlendirildiğini kaydeden Başkan Özden, kurallara uymayanlar içinde Kabahatler Kanunun ilgili maddeleri gereği ağır cezalar kesileceğini de sözlerine ekledi.

Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?