logo

Özlüce’de Çeşme Açılışı Yapıldı

Özlüce’de Çeşme Açılışı Yapıldı

 

Özlüce’de Çeşme Açılışı Yapıldı

Çubuk’a bağlı Özlüce Köyünde yeni yaptırılan çeşme törenle açılırken, törende çeşmenin çevresine çeşitli cinste fidanlar da dikildi.

Özlüce Köyünde yaşayan köylüler tarafından kaymakamlığında desteğiyle köy çeşmesi yaptırıldı. Ayrıca halkının büyük çoğunluğunun fidan yetiştiricisi ve çiçekçi olan köye yaklaşık bin adet çeşitli cinslerde ağaç dikildi.

Çeşme başında gerçekleştirilen açılışa Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Çalık, Belediye Başkanı Lokman Özden, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Kuzal, Hacı Çelebi, İlçe Müftüsü Ali Canbolat, İlçe Tarım Müdürü Cengiz Akbayrak, Muhtarlar Dernek Başkanı Ali Çakır, İl Genel Meclis Üyeleri Ahmet Arslan, Şahap Topçu, Sami Çetinkaya, bazı daire amirleri, çevre köy muhtarları ve köylüler katıldı.

Çeşmenin yaklaşık 13 bin TL’ye mal olduğunu ve bin metre uzaklıktan su getirildiğini söyleyen Özlüce Köyü Muhtarı Dursun Mercan, çeşmenin su sorunu olan köye bir nebze olsun katkı sağlayacağını belirtti. Köyün tek girişi olan 4 kilometrelik yolun her iki çevresinin 870 adet akasya ağaçlarıyla ağaçlandırdıklarını anlatan Mercan, bu günde yapılan çeşmenin çevresine çınar, akasya, süs eriği, dut ve ıhlamur gibi çeşitli cinste fidanla ağaçlandıracaklarını kaydetti. Köylünün büyük çoğunluğunun Ulus, Bentderesi ve Yenimahalle’de çiçekçilik yaptığını hatırlatan Mercan, bundan sonra köylerini güzelleştirmek için tüm köylüleriyle birlikte el birliğinde çalışacaklarını ifade ederek, açılışlarına katılan tüm davetlilere teşekkür etti.

Açılış kurdelesini kesen Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, köyde gördüğü manzara karşısında şaşkınlığını gizlemeyerek,’’Gerçekten çok güzel birlik ve beraberlik gördüm. Sıcakkanlı insanlar ve çalışkan insanlar gördüm’’dedi. 

Vatandaşların heyecanının gözlerinden okunduğunu ifade eden Kaymakam Şahin, ’’Köy muhtarımızın ve değerli hemşerilerinin katkıları ile yapılan bu güzel hizmetin açılışını yapmaktan çok mutluyuz. Tüm emeği geçenleri kutluyorum. Köyümüze hayırlı uğurlu olsun’’ diye konuştu.

Daha sonra konuşan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden ise, çalışkan köy halkına ilçede ekonomiye kazandırmak için çeşitli projeler üreteceklerini söyledi. Bu projenin başında iç ve dış mekan süs bitkiciliği olduğunun hatırlatan Başkan Özden, ’’Kaymakamlığımız ile birlikte el ele vererek Valiliğimizden de aldığımız destekle süs bitkiciliği yetiştiriciliğinde kullanılacak seralar kurmak istiyoruz. Hemen yanı başınızda da termal su çıktı. Sağlık turizminin yanında, biz bu suyu da seralarda kullanmak istiyoruz’’ dedi.

Açılışın ardından çeşmenin etrafına törene katılanlar tarafından çeşitli ağaç fidanları dikilirken, daha sonra köy konağında törene katılanlara yemek ikramı yapıldı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?