logo

Özden Değerlendirdi

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, hizmetlerini ve hizmet anlayışını anlatırken, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Özden, “Vatandaşların şurayı yapın, burayı yapın demelerini içimize sindiremeyiz. Bunu biz bilmeliyiz, Biz yapmalıyız, vatandaş teşekküre gelmelidir” dedi.

Ayrım yok…

Çubuk’ta imarlı alanın çok geniş olduğunu söyleyen Belediye Başkan Lokman Özden, “25 mahallemizin hepsini bir birinden ayrı tutmuyoruz. Hizmet anlayışımızda uzak yakın mahalle ayrımı yoktur. DSİ ile ilgili sorunlar vardı, çözdük. Olumlu görüşler alındı. İmar, ulaşım, altyapıya ilişkin sorunlarda 2010 yılında ASKİ tarafından proje edildi. İçme, atık su, kullanım suyu ile ilgili önemli çalışmalar yapılacak” dedi.

Gelirler belli…

Başkan Özden, belediyenin gelirleri konusunda, “İller Bankası’ndan yardımlar nüfusla orantılı bir şekilde yapılıyor. Rutin olarak alıyoruz. Emlak ve çevre temizlik vergileri gibi gelirlerimiz de var” dedi.

Borç konusu…

Borç konusuna da de¤inen Özden, “4 trilyona yak›n alacağımız var. Piyasaya 2,5-3 trilyon kadar borcumuz bulunuyor. Kamuya ait borçlarla birlikte yaklaşık 56 trilyon borcumuz var. Göreve geldi¤imiz günden beri borçlanmamız yok. Bizden önce yapılan hizmetlerin ve yatırımların borcunu ödüyoruz” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?