logo

Özden, Çubuk Okul Müdürleriyle İstişare Etti

Özden, Çubuk Okul Müdürleriyle İstişare Etti

Özden, Çubuk Okul Müdürleriyle İstişare Etti

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ilçede beyaz bayrak alan okul müdürleriyle kahvaltıda bir araya geldi.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ilçede beyaz bayrak alan okul müdürleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Belediye başkanlık binasında düzenlenen kahvaltıya Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Özel Kalem Müdürü Yusuf Akkaya ve beyaz bayrak alan 15 okul müdürü katıldı.

Özden, kahvaltının düzenlenme amacının, ilçede beyaz bayrak alan okul müdürlerine teşekkür etmek olduğunu belirterek, beyaz bayrağı ilçede bulunan tüm okulların almasına destek olacaklarını söyledi.

Daha önce Yukarı Çavundur İlköğretim Okulunun beyaz bayrak aldığını ifade eden Özden, “Yukarı Çavundur merkezden uzak bir beldeydi. Orada her türlü olumsuzluğa rağmen Çubuk’ta ilk beyaz bayrağı alan Yukarı Çavundur İlköğretim okulumuz oldu. Bir ilk başarılmıştı. Çubuk’ta belediye başkanlığına başladığım günden itibaren burada ki okullarında beyaz bayrak almasını teşvik ettik. Bunun sonucunda 2009-2010 yılında 15 okulumuz daha beyaz bayrak alırken, 12 okulumuzda beyaz bayarak almak için müracaat etti” dedi.

Özden, bir şehrin bir ülkenin gelişmesinin eğitimle başladığını dile getirerek, “Bir şehirde alt yapı da yapılır, yol da yapılır. Ancak bunlar tek başına gelişmeyi sağlamaz. Gelişmede en önemli faktör eğitimdir. Benim en büyük idealimden biri de ilçemde hijyen ve çevreye duyarlı bireylerin oluşturulmasıdır. Bunun başlangıcı da elbette okullardan başlamaktadır. Beyaz bayrağı da bu noktada çok önemli görüyorum” diye konuştu.

Okullarla ilgili daha başka neler yapıla bilir bu konuda okul müdürleriyle fikir alışverişinde bulunduklarını anlatan Özden, eko okul ve tasarruflu okul gibi projelerle de ilçelerindeki okullarının öne çıkmasını istedi.

Yükselen Koleji Müdürü Zekayi Özgür ise, bugüne kadar birçok belediye başkanı gördüğünü ancak bu kadar okullarla ilgileneni görmediğini söyledi. Kendilerine ve ortak gelecekleri öğrencilere gösterilen ilgi ve alakadan dolayı teşekkür eden Özgür, “Öğretmen kökenli belediye başkanları da geldi. Ancak bu kadar eğitime hizmet edilmedi. Bu güne kadar belediye başkanlarını öğretmenleri oradan oraya sürdürmeye çalışanlar olarak tanımıştık. Bu dönem eğitime gösterilen ilgi ve alaka gerçekten çok farklı oldu” dedi.

Eğitim ve yapılması gerekenlerle ilgili söz alan okul müdürleri, Çubuk Belediyesi’nin eğitime verilen hizmetlerinin son derece güzel olduğunu dile getirerek, Özden’e teşekkür ettiler.

Etiketler: » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?