logo

Özden Çubuk için Kırşehir de İncelemelerde Bulundu

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden ve beraberinde bulunan heyet Kırşehir de çeşitli incelemelerde bulundu.

Başkan Özden, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi Makamında Ziyaret Ederek, İlde Bulunan Jeotermal Tesisi Ve Canlı Hayvan Pazarı Hakkında Bilgi Aldı Ve Bu Alanlarda Çeşitli İncelemelerde Bulundu.

Başkan Lokman Özden, Belediye Başkan Yardımcıları Hacı Çelebi, Mehmet Kuzal, Belediye Meclis Üyeleri Ünal Öztürk, Hüseyin Doğanay, Osman Refahiyeli, Galip Karabudak, Sağlık İşleri Müdürü Bekir Kılınç, Belediye çalışanlarından Veteriner Hekim M. Akif Topçu, Jeofizik Mühendisi Yusuf Kürşad Mercan, Şehir Plancısı Muhammed Ali İyimaya ve  İnşaat Mühendisi Erhan Yılmaz dan oluşan heyet, Kırşehir Belediye Başkanı ve Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’nin Başkanı Yaşar Bahçeci’yi makamında ziyaret etti. Daha sonra Başkan Özden ve beraberindeki heyet, termal tesislerde ve Kırşehir Canlı Hayvan Pazarında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı.              

Jeotermal Isı Merkezi ve Grand Terme de incelemelerde bulunan Başkan Özden, Kırşehir Özel İdaresi Jeoloji Mühendisi Nafi Mahmutoğlu’ndan ve Kırşehir Termal Turizm ve Sanayi A.Ş.’nin Makine Mühendisi Bilal İğdeli’den termal suyun çıkarılmasında hangi yöntemlerin uygulandığı, su debisi, derecesi, özellikleri ve kullanım alanları gibi konularda bilgi aldı.

Daha sonra Kırşehir Ticaret Borsasını ve borsanın işlettiği Kırşehir Canlı Hayvan Pazarını da inceleyen Başkan Özden, Borsa Meclis Üyesi ve Belediye Meclis Üyesi Erol Dulkadir ile Canlı Hayvan Pazarı İşletme Müdürü Şuayip Çavuşmirza’dan işletme hakkında bilgiler aldı.

İncelemeler ile ilgili açıklama yapan Başkan Özden, ilçenin tüm potansiyellerini değerlendirmek istedikleri ve bu noktada yapılacakları projelendirmeye çalıştıklarını söyledi. Kırşehir’de öne çıkan sektörlerden birisinin de termal turizm olduğunu belirten Başkan Özden, bu sektörü ve değerlendirme yöntemlerini yerinde görmek istediklerini ifade etti. İncelemelerin çok olumlu geçtiğini kaydeden Başkan Özden,’’ Ankara’nın dibinde ilçemizin barındırdığı jeotermal zenginliği harekete geçirip bu potansiyeli termal turizm’e kazandırmak istiyoruz. Şehrimiz açısından büyük bir değer olan jeotermal kaynaklarının daha verimli kullanımı noktasında yapacağımız atılımlar, Ankara ve bölge için de umut olacaktır. Termal turizm, ilçemizin kalkınmasında ve gelişmesinde önemli rol alacaktır’’dedi.

İç Anadolu’nun en büyük canlı hayvan pazarına sahip olan Çubuk’ta, pazarın şehir merkezinde kaldığını, yer ve kapasite olarak da ihtiyaca yeterince cevap veremez duruma geldiğini vurgulayan Başkan Özden, bu anlamda ilçenin yeni bir canlı hayvan pazarına ihtiyacı olduğunu ve bunun için de çalışma başlattıklarını söyledi. Bu maksatla Kırşehir Ticaret Borsasının işlettiği Kırşehir Canlı Hayvan Pazarında incelemelerde bulunduklarını kaydeden Başkan Özden, ’’Teknik elemanlarımız işletme hakkında karşılıklı tecrübe ve bilgi paylaşımında bulundular.  Bu incelemelerin ardından ilçemizin potansiyeli, kaynakları ve bölge yapısı da incelenerek ilçemize her yönüyle modern bir tesisin hizmete girmesi sağlanacaktır’’ şeklinde konuştu.

Her iki başkan ziyaret anısına birbirlerine plaket takdim ederken Başkan Özden,  Belediye Başkanı Bahçeci’ye beraberinde getirdiği Çubuk Agat taşını ve Çubuk Turşusu da hediye etti.

Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?