logo

Özden Aday Adaylığı Müracaatını Yaptı

Özden Aday Adaylığı Müracaatını Yaptı

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, aday adaylığı müracaatını yaptı.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ikinci dönem için partisinden aday adaylığı müracaatını yaptı. Çok kalabalık bir grupla partiye gelerek aday adaylığı için müracaatını yapan Başkan Özden, Genel Merkezin yaptığı anketlerde yüzde 63,7 ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yaptığı anketlerde ise yüzde 68 oy aldığını söyledi.

Kalabalık bir partili grup ile birlikte AK Parti Çubuk İlçe Başkanlığı’na gelen Başkan Özden, gerekli evrakları tamamlayarak Ak Parti İlçe Başkan Yardımcı Ahmet Tezcan’a verdi.

Aday olduğunda ilçenin kanayan yaralarının çözümü noktasında hedefleri ile yola çıktığını belirten Başkan Özden, ilçenin sorunlarını çözmenin ve projelerini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Konuşmaları zaman zaman alkışlarla kesildi.

 ‘Niyet hayırsa, akıbet de hayır oluyor’ diyen Başkan ÖZDEN, Kuzeyin Parlayan Yıldızı Çubuk’un geleceğinden umutlu olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: “ İlçe halkımızın gönülden desteğini alarak ilçemize hizmet için göreve başladığımız bu kutlu yürüyüşte, Rabbime şükürler olsun ki bu yolda gece gündüz demeden var gücümüzle çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Siyaseti, ilçemize ve hemşerilerimize hizmetin bir aracı olarak görüyoruz.

Belediye Başkanlığı görevimiz süresince halkımızın bize olan inancını hiçbir zaman sarsmadık. Birlik ve beraberlik içerisinde hedeflerimizin büyük bir kısmını gerçekleştirirken, süreçte devam eden projelerimiz ve inşallah göreve geldiğimizde hayata geçireceğimiz vizyon projelerimiz bulunmaktadır.

Görev süremiz içerisinde hiç bir zaman kişilerle uğraşmadan, kimse hakkında olumsuz bir şey söylemeden yolumuza devam ettik. Bir şehir bakış açısını ortaya koymaya çalıştık. Çubuk’un birçok şeyi başarabileceğini gösterdik. Daha yolun başındayız. Birlik ve beraberliğimizi bozmayalım, rehavete düşmeyelim, birbirimizle uğraşmayalım. Allah nasip ederse, teşkilatımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla tüm Çubuklu vatandaşlarımızla birlikte yolumuza devam edeceğiz.

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sık sık kullandığı sözü de hatırlatan Başkan Özden, çıraklık ve kalfalık dönemlerinden sonra ustalık dönemine geçtiklerini vurguladı. Çubuk’ta bir ilki gerçekleştirmek istediklerini ifade eden Başkan ÖZDEN, “Siyasi birikimimi, bilgi ve tecrübelerimi, ilçemize ve halkımıza hizmet olarak vermeye hazırız. Çünkü ilçemiz ve ilçe halkımız bunu fazlasıyla hak ediyor. Göreve geldiğimizde teslim aldığımız Çubuk ile bugünkü Çubuk arasındaki fark düşünüldüğünde halkımız için neler yaptığımız gayet açık bir şekilde görülmektedir. Bu konuda da takdir yine halkımızındır. Bugüne kadar yaptığımız hizmetler yapacak olduğumuz daha nice güzel hizmetlerin teminatıdır.

Alt yapının ardından ekonomik ve sosyal anlamda Çubuk’un gelişmesi için hazırladığımız projelerimizin bir kısmını uygulamaya koyarken bir kısmını da inşallah tamamlamak için devam ettireceğiz. Her şey Çubuk için, her şey halkımız için. Bizler laf üreterek değil halkımız için hizmet üreterek çalışıyoruz ve yılmadan çalışmaya devam edeceğiz. Amacımız ilçemizi hak ettiği güzelliklere kavuşturmak ve gelecekte Çubuk’u, Ankara’nın örnek gösterilen bir ilçesi haline getirmektir.

Çıktığımız yolda Allah bizi mahcup etmedi. 15 yıldır bu görevdeyim. Sizleri düğünlerinizde ziyaret ederek onurlandırdım. Sizlerin cenazelerinde birlikte omuz attık. 15 yıldır benim telefonum değişmedi.

 Görevi sağlıklı olarak devralmadım. O dönem Doğan Medya Grubu, İlçeye Çubuk’ta cereyan eden nahoş olaylardan dolayı vuruyordu.

6 şeritli yol Büyükşehir Belediyesi ve Belediyemiz işbirliği ile yapıldı. İnsanların suyu asbest borulardan eliyordu.  Borulardan pis su akıyordu. Merkez mahalleleri asfaltladık. Asfaltlanmadık bir-iki yer kaldı. İnşallah onlarda asfaltlanacak.

Hem alt ve hem de üst yapı, tarihi konakların restorasyonu konusunda şahlandık.

Üniversite Çubuk’ta olsun dediniz. Üniversiteyi bize kazandıran Başbakanımıza teşekkür ediyoruz.

Yine bize Belmek, Beltek kurslarını açan, ekmek büfelerini kazandıran ve otobüs ücretlerine zam yapmayan Büyükşehir belediye Başkanı ökçek’e teşekkür ediyorum.

İlçede 4 köprü yaptık. Yenilerini de yapmak için çalışmalar devam ediyor.

484 konut yapıldı. Şefkat Evi’nde 120 yaşlı vatandaşımız kalacak. 300 kişilik eski Askeri Lojmanlar kız yurdu oldu. Burada 300 kızımız kalacak. 4500 kişilik erkek yurdu yapılıyor. İki tane Bilgi Evimiz var. Burada fakir-fukara ve öksüz çocuklar eğitim alıyor ve öğrencilerimizin başarısı yüzde yüz.

Yavuz Selim Mahallesi’nin yolları eğri-büğrü idi. Biz bunları düzelttik. Bu mahallede arsalar dün % 15 ile gidiyordu. Şimdilerde iyi para ediyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı-Sevgi Ev’inden 6 çocuk burada kalıyor. Bu çocuklara babanız kim diye sormuşlar. Onlarda, “babamız Lokman Özden” demişler. Bu beni çok mutlu etti.

Biz yeşili çok seviyoruz. 38 park, 40 koruluğu ile Çubuk’u tekrardan yeşillendiriyoruz. Eskiden belediyeler tarafından müteahhitlerden Çubukspor için para alınırdı.  Bizim dönemimizde artık müteahhidin kolunu bükmüyoruz.

Başbakanımızdaki heyecan bende de var. Yarım kalan hizmetler için adayım. Ben kadere inam etmiş bir dinin ferdiyim. Şimdiye kadar hiçbir kimseyle kavga etmedim. İnşallah bundan sonra da etmem.

Şayet AK Parti’den Belediye Başkan Adayı olur da,  % 70 ‘in altında oy alırsam bir daha aday olmayacağım” dedi.

Destek için her yaştan yüzlerce vatandaş ve esnafın katıldığı programın ardından hep birlikte hatıra fotoğrafları çektirildi.

Haber: Şuayip YAMAN

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?