logo

ÖSYM DİL’de Çubuk Başarısı

Türkiye geneli ÖSYM sonuçları açıklanmasında Çubuk’tan Orhun Bayraktar, Dil 3 puanında Türkiye ikincisi oldu.

Orhun Bayraktar, ek puansız 545.722 puanla Türkiye üçüncüsü olurken, Anadolu Öğretmen Lisesi mezunu olması nedeni ile ek puanlı hesaplamada 574.836 puanla Türkiye ikincisi oldu.

 Ailesi ve yakın çevresini sevince boğan dereceyi planlı çalışmaya bağlayan Orhun Bayraktar sonucu şu sözlerle değerlendirdi; ‘YGS Puanım her ne kadar iyi olsa da, ikinci sınavda (LYS 5) netimin beklentimin altında olması, sene boyunca hedeflediğim dereceye girme umutlarımdan beni büyük ölçüde uzaklaştırmıştı. İlk yüze gireceğimi düşünüyordum, fakat böyle bir derece beklemiyordum. Emeklerimin karşılığını böyle güzel bir sonuçla taçlandırmam, ileriki yaşamım için büyük bir cesaret ve onur kaynağı oldu”dedi.

Çubuk Akkuzulu İlköğretim Okulu ve ardından atandığı Çubuk Yavuz Selim İlköğretim okulunda uzun yıllardır başarı ile görev yapmakta olan Orhun’un öğretmen olan babası Ümit Bayraktar ise şunları söyledi; “Oğlumun ÖSYM DİL 3 puanı ile Türkiye İkincisi olması ailece bizi çok mutlu etti. İlköğretim ve lise döneminde düzenli çalışmasının karşılığını bu derece ile almış oldu. Halen görev yaptığım Çubuk Yavuz Selim İlköğretim okulunda almış olduğu eğitimin bu başarıda katkısı çok büyüktür. Çubuk’tan böyle bir bir derecenin çıkması ile, meslek hayatımdaki en büyük mutluluğu yaşıyorum. Oğlumun eğitim öğretim hayatında etkisi ve katkısı olan bütün öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Ev hanımı olan annesi Elif Bayraktar ise sevinç gözyaşlarını tutamıyor; “oğlumun bu başarısı bizleri çok gururlandırdı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Orhun Bayraktar, 1993 Çubuk doğumlu. 1997 yılında Çubuk Yavuz Selim İlköğretim Okulundan mezun oldu. Lise Öğrenimini Hasan Ali Yücel Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladı.

Etiketler: » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?