logo

Olmadı Yine Tuncay Acehan

Çubuk’ta faaliyet gösteren Çubuk Girişimci İş Adamları Derneği Başkanı Yasin Özen ilçenin genel sorunları ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

Çubuk Belediyesi tarafından bu yıl 22-25 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 12. Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali terör olayları ve şehit haberleri nedeniyle iptal edilmesi üzerine, Çubuk İş adamları Dernek Başkanı Yasin Özen yazılı açıklamada bulundu.

Çubuk Girişimci İş adamları Dernek Başkanı Yasin Özen açıklamasında: “Olmadı yine Tuncay Acehan her zaman memleketin kaderi ile oynuyorsun. Memlekete faydalı olmak için taş üstüne taş koymak için aldın makamı büyüyen Türkiye de gelişen Türkiye de yerini almış ilçeyi her yaptığın iş de ve karar da ilçemizi geri götürüyorsun. Kuzeyin parlayan yıldızı ilçemin yıldızını söndürmeye hakkınız yok hem ilçeme zarar veriyorsun. Hem esnafıma hem çiftçime hem iş adamıma zarar veriyorsun. Yatırımcımızın da iştahını kesiyorsun. En büyük zararı da siyasi partim dava partime veriyorsun. Festival demek sadece güle oynaya sahnelerde program yapmak değildir. Madem proje üretecek kapasiteniz yok, ilçemizde yardımcı olacak insanlar çok turşu festivali Ankaralılar merakla bekliyordur. Turşu üreticiler festivali bekleyerek yatırım yapmış Aileler Turşu festival için hazırlık yapmış. Çocukların Eğitim masraflarını karşılamak için festivali dört gözle bekliyordu. Esnafın gülecek yüzünü hüzünletiyorsun. Satranç turnuvası yaparken güle oynaya yapıyorsun, şehitlerimize ve ailelerine saygımız sonsuzdur onları rencide etmeyecek şekilde festivalimiz yapılır. Ama bu saat den sonra festival olmaz çünkü alt yapısını hazırlamamış Arge’sini yapmamış baktı “nasıl çark edeceğim 15 Temmuz la bu yılda kapatırız” dedi. Pursaklar Belediyesi kedi festivali yaptı. Kazan belediyesi kavun pazarını festival havasında dualarla açtı. Yani burada zararı gören yine Çubuk halkı gördü şimdi anladın mı? Tuncay Acehan zafer, ekip çalışması ile olur. Yurt dışı gezisi oldu mu tatil oldu mu hiç aklına gelmez ilçede şehit var mı? Yok mu? Tatil deyince aklıma geldi ilçemizde turşu festivali olduğu zaman tatile gidende sizdiniz memleketi ne kadar düşündüğünüz belli oluyor. İlçede festival günlerinde Datça’ya tatile kaçmasaydın ilçede nasıl festival olur öğrenirdin. Tecrüben olurdu, ben bir Stk temsil ediyorsam yanlışlarınızı yazmak doğrularınızı alkışlamak en doğal hakkım, ama ne yazık hiç alkış yaptırmadın. Bize mazbatayı aldığın dan bugüne kadar açılmış konağı her odasını her köşesi açılış yaparak yılları geçirmekle belediye başkanlığı olmaz. Memleketimin belediye başkanı olarak temsil ediyorsan hakkını vermen gerekiyor Kimsenin aile şirketi değildir. Belediye ben ne dersem ile belediye yönetilmez. Cumhurbaşkanımızla, başbakanımızla güç alarak vurdumduymazlık yapılmaz. Tanıdığım bürokrat bakanla istediğim olur diye siyaset hiç yapılmaz” diye söyledi.

Özen açıklamasına şöyle devam etti: “Çubuk ilçesi halkı bunu hak etmiyor. Madem riske girmeyecektin, madem yapamayacaktın neden giydin? O zaman gömleği gömlek markası ateşten gömlek farkında ol her hata da yakar kimsenin vebalı ile oynamayın yazıktır günahtır. Benim derdim memleket turşu festivali ile Ankaralılar ilçemi tanıyor, ilçem için güzel teşvik oluyor yatırımcıların gücü oluyordu. Bir köy mahalle değil şimdi festival olsaydı üniversiteye gelen öğrenciler aileler ilçemizi daha kolay tanıyacaktı. Üzüldüm, ilçem adına üzüldüm. Basının karşısına resim çekilerek festival iptal demek bekâra karı boşamak kolay olmak ile aynıdır. Yazacak çok şeyim var ama benim Tuncay Acehan’la şahsi sorunum falan yok arkadaşlar bizleri menfaatçi olarak yapıp kendilerini kahraman ilan edenler var. Bunlara meydanı boş bırakmamak lazım. Bakın her resimlerinde elleri hep arkada olarak 7 köyün ağası gibi pos verirler. Bunlar bu kadar basit işte. Şimdi bu yazımda mahkemeye vermek için çok inceleyecekler ama versinler, Allah’tan başka kimseden korkumuz olmaz. Mahkeme adalet için vardır, boynumuz kıldan incedir. “Çubuk halkını mahkemeye veririz” diye susturmak isteyenler var. Ama buyurun mahkemede görüşelim, benim davam adaletten yana, benim davam milletten yana, benim davam memleket vatandan yanadır. Sevgi saygılarımı Çubuk halkına arz ederim. Allah’a emanet olun” diye konuştu.

#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?
#

Olmadı Yine Tuncay Acehan” için 6 Yorum

 1. talip taş : diyor ki:

  BENCE EN ÇOK CHP ÇUBUK İLÇE BAŞKANLIĞI YANLIŞ YAPIYOR NEDEN Mİ ?. ÇÜNKİ HALKLA ARASINDA MESAFE OLAN BİR KİŞİ BULUNDUĞU YERE NE FAYDASI OLURKİ KENDİ PARTİSİNE MUHALET GİBİ ÇALIŞIR. CHP BU BELEDİYE BAŞKANINI TRASFER YAPABİLİR AYNI LİSANDAN KONUŞUYORLAR EEE CHP BELEDİYE BAŞKANLIĞINIDA KAZANAMAYACAĞINA GÖRE EN GÜZELİ ACEHAN’I TRASFER ETSİNLER YAKIŞMAZMI SİZCE.?

  1
 2. ONUR : diyor ki:

  Sayın Özen bu yazdıklarınızı birde başkanın yüzüne haykırarak gözlerinin içine bakarak söylemelisiniz.Belki tatilden yada gezmekten fırsat bulupta okuyamaz.Sizin gibi düşüncelereini net ve açık şekilde anlatan insanlara çok ihtiyacımız var Çubuk halkı olarak çogu insan sizizn gibi düşünüyor ama dile getiremiyor bu yazınızla ÇUBUK halkını cesaretlendirdiniz. Başkan sadece kendi yakın çevresinin başkanı olmuş oyu çubuk halkından almış ama hakkını verememiştir.

  1
 3. Tolga Ezandemir : diyor ki:

  Cok guzel konusmussunuz. Cubuk halkinin soylemek istedikleride bunlardi bence. Cesaretinizi takdir ederim. Haksizin karsisinda dimdik durusunzu tebrik ederim. Cubuk halkida sizin gibi hakkini savunabilse CUBUK suan ki durumunda olmazdi.

  0
 4. ahmet : diyor ki:

  1983 yılından bu tarafa çubuğa belediye başkanı gelmedi aman partiden olsun dedik olmaz olsaydı hiçmi bişey yapamayan beceriksizleri seçtik yaaa ama hiç taş üstüne taş koymadılar çubuktaki sanayi fabrikaları kaçırdılar lanet olsun böle yöneticiye

  0
 5. arif karakaş : diyor ki:

  Aynen katılıyorum sayın yasin özen beye dogru söze can kurban dogru oturupta eyri söze gerek yok eyri oturup dogru söze gerek var agzına diline koluna saglık adalette kanunda dogrudan yana herzaman

  0
 6. Recep dursun : diyor ki:

  Kıymetli hemşerim ağzına sağlık sizin gibi memleketini savunan taş üstüne taş koyan insanlar olması kazın çubuğa yoksa bu çubuk bu yönetimle bir santim dahi yol alamaz ben bakıyorum Ankara’nın diğer ilçelerine hizmet alıyor nüfusu çubuk ilçesinin yarısı bile olmayan ilçeler patlama yapmış gidiyor örnek gösterdiğin kazan daha düne kadar köydü ama bu gün 1902 yılından beri ilçe olan nüfusu yüz bine dayanmış çubuktan daha fazla hizmet alıyor ve iddia ediyorum beş seneye kadar çubuk bu şekilde yönetilirse kazan çoktan çubuğu geçer 1983 yılında gölbaşı ilçe oldu çubuğu ikiye katladı hem nüfusla hem yatırımla onun için çubuk bu şekilde giderse kesinlikle göç vermeye bile başlıyacak yazık hak etmiyor Çubuklu bu yönetimi

  0