logo

Okullar Yarıyıl Tatiline Giriyor

Çubuk Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü Çarşamba günü tatil olurken, ilçede okullar yarın 15 gün yarıyıl tatiline giriyor.

İlköğretim ve ortaöğretimdeki yaklaşık 17 milyon öğrenci, Cuma günü karne heyecanı yaşayacak. 2011-2012 eğitim-öğretim yılı ilk yarıyılı tamamlanıyor. İlköğretim ve ortaöğretimdeki yaklaşık 17 milyon öğrenci Cuma günü karne heyecanı yaşayacak. 19 Eylül 2011’de başlayan 2011-2012 eğitim-öğretim yılının ilk yarı yılı, Cuma günü sona erecek. Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimdeki 16 milyon 845 bin öğrenci ve 775 bin öğretmen, 2 haftalık yarıyıl tatiline çıkacak. Bu yıl okula başlayan 1 milyon 259 bin ilköğretim öğrencisi de ilk kez karne almanın heyecanını yaşayacak. İkinci yarı yıl, 6 Şubat Pazartesi günü başlayacak ve 8 Haziran Cuma günü tamamlanacak.

-İKİNCİ DÖNEM SINAVLAR GERÇEKLEŞECEK-

Milli Eğitim Bakanlığının sınav takvimine göre, SBS ile Parasız Yatılılık Bursluluk Sınavı, ilköğretim 8. sınıf öğrencileri için 9 Haziran tarihinde yapılacak. İlköğretim 5, 6, 7. ve ortaöğretim 9, 10 ve 11. sınıfların gireceği Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı 10 Haziran tarihinde düzenlenecek.

Üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 1 Nisan Pazar günü yapılacak. Lisans Yerleştirme Sınavları’nın (LYS) başvuruları 24-30 Nisan tarihleri arasında alınacak. LYS, 16-17 Haziran ve 22-24 Haziran tarihlerinde beş oturumda gerçekleştirilecek.

-VELİLERE KARNE UYARISI-

Öğrencilerin karnelerinde olabilecek düşük notlarla ilgili aileleri uyaran uzmanlar, velilerin karneleri bir başarı ölçüsü olarak görmemesini istediler. Uzmanlar, çocukların karnelerindeki notlardan dolayı aileleri çocuklarına baskı yapmamaları, başka öğrencilerle ve özellikle kardeşleriyle kıyaslamamaları ve yarıyıl tatilinde çocuklarının sosyal ve kültürel etkinliklere katılımını sağlamaları gerektiğini hatırlattılar.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?