logo

Öğretmenler Arası Solo Ses Yarışması Yapılacak

Öğretmenler Günü öncesinde Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, farklı bir etkinliğe imza atıyor.

 “Gönülden Dile, Dilden Tele” 1. Ankara Öğretmenler Arası Solo Ses Yarışmasına sesine güvenen tüm öğretmenler davet ediliyor.

Projenin amacı; “Ülke eğitiminde önemli rol oynayan değerli öğretmenlerin branşları dışında sanatsal anlamda kendi kültürümüzün parçası olan Türk Müziği alanında yeteneklerini ve becerilerini ortaya koymalarını sağlamak”

Yarışmaya Ankara’nın Yenimahalle, Çankaya, Keçiören, Etimesgut, Mamak, Sincan, Çubuk, Pursaklar, Gölbaşı ilçelerinde İlköğretim, Lise, ve Dengi Okullarda görev yapan tüm branşlardaki kadrolu öğretmenler katılabiliyor.

Yarışmada öğretmenlerin performanslarını TRT ile Kültür Ve Turizm Bakanlığı Devlet sanatçılarından oluşan jüri heyeti her iki dalda yapılan yarışmalarda değerlendirme yapacak.

Yarışmanın finali 22 Kasım 2010 saat: 19.00 GORDİON AVM Cinebonus Sinema Salonunda yapılacak.

Her Öğretmenin bir dalda ve bir eserle katılabileceği yarışmada öğretmenlere Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği dalları için ayrı ayrı Diz üstü Bilgisayar, Cep Bilgisayarı, Netbook, Mansiyon Ödülü: Digital fotoğraf makinesi, her öğretmenimize plaket ve katılım belgesi verilecek.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?