logo

Öğrencilerden Filistin’e Destek

İsrail’in saldırıları sonucunda kardeş ülke Filistin’in Gazze bölgesindeki yüzlerce sivil ve çocuğun hayatını kaybettiği, binlercesinin yaralandığı Filistin halkına yönelik başlattığı saldırılar nedeniyle büyük bir duyarlılık gösteren, Barbaros İlköğretim Okulu’ndan öğrencilerin afişler hazırlayarak başlattığı Gazze deki öğrenci kardeşlerine yardım kampanyası, başarıyla sonuçlandı.

Yetkililerden alınan bilgiye göre: Daha çok maddi durumu zayıf olan ailelerin yaşadığı Barbaros mahallesinde, Filistin’e yardım kampanyası düzenleyen, Barbaros İlköğretim Okulu öğrencileri, hazırladıkları afişleri okul panosuna asarak, arkadaşlarının desteğini istediler. Okul genelinde düzenlenen kampanyada öğrenciler 1.250 TL (Bin iki yüz elli Türk Lirası) topladılar ve toplamış oldukları parayı Ziraat Bankasının Ankara Bakanlıklar Şubesi Gazze’ye yardım kampanyası hesabına yatırdıkları belirtildi.

Her akşam evde televizyonu izlerken Filistin’de çocukların yaşadığı dramı ve insanların çaresizliğini gördüğünü belirten kampanyayı düzenleyen öğrencilerden Büşra Karaca sözlerine şöyle devam etti:” Arkadaşlarla bir araya gelerek Filistin için düşüncelerimizi ortaya koyduk ve hep birlikte bir şeyler yapmak istedik. Böylelikle okulumuzda yardım kampanyası düzenlemeye karar verdik. Arkadaşlarım İsmail Mert Çelik, Hazel Özdoğan, Hilal Mert, Büşra Seda Geyik ile birlikte afişler hazırlayarak okul panosuna astık. Arkadaşlarımız da sağ olsunlar duyarlılık göstererek, ceplerindeki harçlıklarını kampanyaya bağışladılar. Bizim başlattığımız kampanyada topladığımız para küçük olabilir ancak, büyüklerimize örnek olmasını diliyoruz. Bize destek veren okul yöneticilerine ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Barbaros İlköğretim Okulu’nda, öğrencilerin başlattığı kampanyanın takdire layık olduğunu belirten Okul Müdürü Bayram Arda:”Öğrencilerimizi duyarlı davranışlarından dolayı kutluyoruz. Bize göre bu kampanya çok büyük ve anlamlı. Birkaç gün içerisinde harçlıklarını bağışladılar. Topladıkları parayı bize teslim ettiler. Bizde bu parayı Başbakanlık tarafından başlatılan kampanya dâhilinde genelge ile bildirilen hesaba yatıracağız. Öğrencilerimizi tekrar kutluyorum”diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?