logo

Öğrenciler Dev Türk Bayrağı Yaptı

Çubuk’ta bir grup Kur’an kursu öğrenci bir tepeye betondan dev Türk bayrağı yaptı.

Çubuk’un Ağılcık köyündeki bir grup Kur’an kursu öğrencisi, uzun süren çalışmalar sonunda köyün hakim tepesinde betondan Türk bayrağı oluşturdu.

Vatan, millet ve bayrak sevgisine dikkati çekmek amacıyla 10 arkadaşıyla köyün her yerinden görünebilecek Türk bayrağı yaptıklarını ifade eden Ersin Güner, “Bayrak Tepe” olarak bilinen bölgeye 9×6 metre ebadında dev bir Türk bayrağı yapmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Büyük çoğunluğunu kendi imkanlarıyla yaptıkları dev Türk bayrağının köylüler tarafından da beğeniyle karşılandığını ifade eden Güner, şöyle konuştu:

“Bayrağın yapımı için 10 arkadaşımla yaklaşık 1 ay çalıştık. 2 römork kilit taşı, 30 kilo yağlı boya, 29 torba kalekim ve epeyce çimento kullandık. Köyümüze giren herkesin bayrağımızı görmesi, bizleri gururlandırıyor. Başta belediye yetkilileri olmak üzere, bayrağı yapmamızda her türlü desteği veren Kur’an Kursu hocamız Halil Yalçın’a teşekkür ederiz. Kilitli taş haricinde diğer tüm giderleri arkadaşlarımla birlikte harçlıklarımızla karşıladık. Harçlıklarımız ülkemizin birlik, beraberliğinin ve bağımsızlığının simgesi olan bayrağımıza helal olsun”dedi.

Öğrenciler, yaptıkları dev Türk bayrağının önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler: » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?