logo

Noter Adliyenin Yanına Taşındı

Noter Adliyenin Yanına Taşındı

Çubuk’ta ara sokakta faaliyet gösteren ve bölgenin en eski noterlerinden biri olan Çubuk Noteri, adliye sarayı karşısına taşındı.

Çubuk Noteri Ayşegül Aşkın, yaptığı açıklamada, eski yerlerinin oldukça yüksek ve dar olduğunu, Özellikle yaşlı ve engellilere sağlıklı hizmet veremediklerini belirterek, “Noter çalışanları devamlı olarak aşağı katlara inip, yaşlıların ve engellilerin işlerini burada yapıyordu. Bu bizim işimizi aksatıyordu” dedi.

Yeni yerleri ile birlikte yaşlıların ve engellilerin yüksek yere çıkmasına artık gerek kalmayacağını ifade eden Aşkın, “Yavuz Selim Mahallesi Ptt Caddesi adliye sarayının karşısında bulunan yeni yerimizde hizmet veriyoruz. Çubuk halkına daha güzel hizmet vermek için böyle bir karar aldık. İnşallah hizmetlerimiz aksamadan aralıksız ve daha iyi şekilde devam edecek” diye konuştu.

Taşındıkları yeni yerin, kendilerine arşiv hazırlamak için büyük avantaj sağladığını ifade eden Aşkın, “Eski bir ilçe olması nedeniyle çok büyük bir arşive ihtiyaç vardı. Yeni yerimizde büyük bir arşiv yaptık. Ayrıca yeni yıldan itibaren de dijital arşiv uygulamasına geçeceğiz. Bunun hazırlıklarına şimdiden başladık” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?