logo

Muhtarlar Konuşuyor: “Yıldırım Beyazıt Mahallesi Muhtarı Satılmış Bilici”

Muhtarlar Konuşuyor: “Yıldırım Beyazıt Mahallesi Muhtarı Satılmış Bilici”

Muhtarlar konuşuyor yazı dizimizde çalışmalar, mahalle sorunları, projeler hakkında muhtarlarından bilgi alacağız.

Muhtarlar konuşuyor yazı dizimizde ilk olarak, Yıldırım Beyazt Mahallesi Muhtarı Satılmış Bilici çalışmaları hakkında gazetemize bilgi verdi.

VATANDAŞ ÇAMURDAN MAĞDUR

Bilici: “Mahallenin geniş bir imar planı uygulandığından, çok dağınık imar ve çarpık bir konuklaştırma oldu.  Mahallenin büyük bir kısmının doğalgazı yapıldı. Şeyh Şamil Bulvarı ve Berat Caddesi 2. etaplarının doğal gaz çalışmaları yapılmadı. Vatandaşımız en kısa zamanda yapılmasını istiyor. Geniş bir alana sahip mahallemizde, mahalle sakinleri doğalgaz çalışmaları yapılması ve cadde sokaklarının büyük kısmının asfalt olmamasından dolayı çamurdan mağdur durumdalar. Mahalle halkımız en kısa zamanda bu yolların yapılmasını istiyor. Mahlemizde Anadolu Öğretmen Lisesi yolları asfalt çalışmaları devam ediyor. Yetkili makamlarla mahalle sorunlarımız konusunda sürekli yazışmalar yapıyoruz. Bu demek değil ki mahallemizde çalışma olmadı, büyük bir kısmının cadde ve sokak alt yapıları asfalt çalışmaları yapıldı. Asbest borularının hala çoğu kısmı değiştirilmedi”dedi.

OYUN PARKIMIZ YOK

Bilici belediye başkanı ile sürekli işbirliği içinde olduğunu belirterek, “Başkanımızın mahallemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Yapmış olduğu hizmetlerin devamını bekliyoruz. Mahallemizin Berat Caddesi, Emin Caddesi, Şehit Gazi Caddelerine bağlı sokakların bulunduğu yerlere hiç oyunparkı yok, park sıkıntısı var”  diye konuştu.

İNŞAAT SEKTÖRÜ HIZLANDI

Mahallenin daha önce hizmet almadığını bildiğini söyleyen Bilici: “Muhtar olmadan öncede bu sorunlara ilgileniyordum. Son yıllarda belediye ve büyükşehir belediyesi İlçeye ve mahallemize bir takım yatırım yaptılar. Bu nedenle belediye başkanımızda çok yakın görüşmelerimiz devam ediyor. Mahalle imar uygulaması devam ediyor. İnşaat yapımı son yıllarda çok hızlandı. Yapılaşma da bir artış görüldü. Alt yapı ve üst yapı %60 oranında çalışmalar tamamlandı. Belediyemizin yapmış olduğu yazışmada asfalt olmayan yerlere 2013 yılında yapılacağını bilgisini aldık. Mahalle halkımız ve yetkili kurumlarla sürekli işbirliğimiz devam etmektedir. Çalışmaları sürekli takip ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?