logo

Muhtarlar Konuşuyor 2 Cumhuriyet Mahallesi

Muhtarlar Konuşuyor 2 Cumhuriyet Mahallesi

Muhtarlar Konuşuyor 2 Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Salih Sadi Saat gazetemize cevap verdi.

Muhtarlar konuşuyor yazı dizimizde bu seferki konuğu Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Salih Sadi Saat, mahallenin çalışmaları, sorunları, projeleri gibi sorularımıza cevap verdi.

ÇAHA: Okuyucularımıza kendinizi tanıtır mısınız?

Saat: “1967 yılı Ankara doğumluyum, Çubuk ilçesi Gökçedere mah. nüfusuna kayıtlıyım. İlk ve ortaokulu güzel çubuk ilçemizde okuduktan sonra liseyi Yenimahalle Eml. Elektronikte okudum, üniversite hayatına Eskişehir Anadolu Üniversitesi iş idaresi bölümünde başladım. Ancak iki yıl sonra bırakmak zorunda kaldım. 2004 yılı yerel seçimlerinde aday oldum, mahalle sakinlerimizin teveccühüyle mahallemize muhtar oldum.”

ÇAHA: Mahallenizin sorunları nelerdir?

Saat: “Mahallemiz ilçemizin en güzide ve en kozmopolit bir mahallesidir. Elbette ki bizim mahallemizin de birçok surunu olmaktadır. Bununla beraber alt yapı sorunu birçok yerinde kalmamıştır. Ancak doğal gaz, su şebekesi, telekom ve kanal sorunu bitmesine rağmen elektrik telleri yeraltına alınma işi yarım kalmış, bununla beraber asfalt sorunu ivedi olarak ortaya çıkmıştır. Bu sorunu aşmak için gerekli kurum ve kuruluşlarla irtibatımız sürmektedir.

ÇAHA: Mahallelinin Sizden İsteği nedir?

Saat: “Vatandaşlarımız genelde muhtarlardan dürüstlük, iyi niyet, güler yüz, sorunlarla ilgilenen birini isterler. Bir de şu ikametgâh ücretleri bir kaldırılsa daha da güzel olacak bence…

ÇAHA: Muhtar olarak sizin sıkıntılarınız nedir?

Saat: “Valla bizim sıkıntılarımızın tek çözüm yeri büyük millet meclisidir. Ekonomik olarak devletin bize olan bakış açısı çok zayıf, tamamı ile kendi olanaklarımızla yürütmeye çalışıyoruz ve bana göre en büyük sıkıntı sağlık güvencemizin olmamasıdır. Sorumluluklarımız çok ancak yetkimiz eskisi kadar değil azdır.

ÇAHA: Muhtar olarak sizin yetkileriniz nedir?

Saat: “Kaymakamlık sadece vakıf mütevelli heyeti için köy ve mahalle muhtarlarından bir üye seçer, başkada bizim bir etki ve yetkimiz yoktur.

ÇAHA: Son olarak söylemek istedikleriniz nelerdir?

Saat: Sizin vesilenizle buradan büyük şehir belediye başkanımız sayın Melih Gökçek’e ve Çubuk belediye başkanı sayın Lokman Özden’e selam ve saygılarımı sunarım. Altyapımızda, doğalgaz, kanalizasyon, asbest boruların mavi pvc ile değiştirilmesinde ve yağmur giderinin yapımıyla ilgili emeği geçen herkese mahalle sakinlerimiz adıma muhtarlığımız olarak çok teşekkür ederim. İnşallah en kısa zaman da asfalt sorunumuzu da çözerler.

Göreve başladığımızda en büyük hayalimiz bu yaşadığım mahallenin en gözde mahalle olmasıydı, işte pilot mahalle olması ile bu hayalimizin gerçekleşmesi güzel oldu. Bunun için eski belediye başkanımız sayın Adem Tuğluca beye teşekkür ederim. Halı sahalar ve basket sahaları, çarşı içinin o mezbelelik görüntüsünün ortadan kaldırılması ve mahallemizin her şey de öncelikli olması heyetim olan ( Ahmet Küçük, Refaim Minnet, Erol Çakır ve Levent Taylan ) arkadaşlarımın da istek ve çabasıydı buradan onlara da çok teşekkür ediyorum.

Muhtarlıkların eskisi gibi yetki ve etkileri kalmadı ancak biz yinede nüfusumuzla mahalle sakinlerimizin sorunlarını bir şekilde gidermeye çalışıyoruz. Her nerde olursa olsun bana oy veren vermeyen tüm mahalle sakinlerimizi saygı, sevgiyle selamlıyor ve herkese Allah’tan sağlık, mutlulukla beraber güzel bir hayat diliyorum.

Haber: ÇAHA

Çubuk Aksiyon Haber Ajansı

www.cubuk.biz

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?
#

Muhtarlar Konuşuyor 2 Cumhuriyet Mahallesi” için 1 yorum

  1. sami şahin : diyor ki:

    sayın muhtarımıza buradan selam ve saygılar, enazından birşeyler için çaba harcaması güzel inşallah asfalt sorununada belediye başkanımızın yardımıyla çözüm bulurlar. Muhtarımıza Çalışmalarında başarılar dilerim.

    0