logo

Muhtarın çalınan 30 yıllık yol arkadaşı bulundu

Muhtarın çalınan 30 yıllık yol arkadaşı bulundu

Çubuk’ta 3 hafta önce Yıldırım Beyazıt Muhtarı Zeki Avan’ın makam aracı gibi kullandığı 30 yıllık yol arkadaşı olan bisikleti çalındı. Bulunup kendisine teslim edilen muhtar Avan, Çubuk Emniyet Teşkilatına teşekkür ziyaretinde bulundu.

Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan, yaklaşık 3 hafta önce Atatürk Mahallesi Leylak Sokakta bulunan dernek binası önünden çalındığını fark ederek, polise ihbarda bulundu.

Çalışma başlatan polis bir çok suçtan kaydı olan H.K. isimli zanlıyı yakalayarak gözaltına aldı. H.K. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderildi.

30 yıldır yol arkadaşı olan kırmızı bisikletinin bulunduğuna çok sevinen Yıldırım Beyazıt Mahalle Muhtarı Zeki Avan ziyaretinde; “1994 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde muhtarlığa seçildiğimden bugüne kadar yaklaşık 30 yıldır bisiklet kullanmaktayım. Aynı zamanda Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı olmam nedeniyle, mahallem, dernek ve resmi kurum ve kuruluşlar arasında rahat ve hızlı bir şekilde hareket etmemi sağlayan bisikletim yaklaşık üç hafta önce çalınmıştı. Bisikletimin maddi olarak bir değeri yok. Fakat benim için manevi bir değeri var. Bisikletim ile 30 yıllık bir birlikteliğimiz olduğundan dolayı çok hatıram oldu. Çalınan bisikletim, Çubuk İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amiri ve ekibi tarafından bulunup, bana teslim edildi.  Çalan kişinin de birçok suç dosyası olduğunu öğrendim. Çok hasar görmüş olan bisikletimin bulunmasına çok sevindim. İyi bir bakımdan sonra yine hızlı ve rahat bir şekilde işlerimi görmeye devam edeceğim. Bisikletimi bulan, Çubuk İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirine ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Türk milleti olarak her zaman Türk Polis Teşkilatının yanındayız ve yanında da olmaya da devam edeceğiz. Başarılarını devamını temenni ediyorum” diye konuştu.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?