logo

Muhsin Yazıcıoğlu Mahallesi’nde Yol Çalışmaları

Çubuk’un yeni kurulan Muhsin Yazıcıoğlu Mahallesi’nde belediye ekipleri yol açma çalışmaları başlattı.

Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nin ikiye bölünmesi ile oluşturulan ve ismini rahmetli Büyük Birlik Partisi (BBP) Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’ndan alan mahallede, Çubuk Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yol açma ve yol genişletme çalışmaları başlatıldı.

Açılan yollarla ilgili bilgi veren Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, imar planına göre açılan Doruk, Bayrak ve Serhat Caddeleri ile bu caddelere çıkan sokaklarda imar planına göre yeni yolların açıldığını söyledi. İsmini rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’ndan alan mahallede bugüne kadar hiç açılmayan yolların açılarak genişletildiğini ifade eden Başkan Özden, ”Göreve geldiğimiz gün yol medeniyet dedik ve ilçede yol açma ve genişletme çalışmalarımıza başladık. Aynı hızla da çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Bu amaçla yeni mahallemiz Muhsin Yazıcıoğlu Mahallesi’nde Doruk, Bayrak ve Serhat Caddeleri ile bu caddelere çıkan 20 sokakta yapılan çalışmada 63 bin 545 metrekare yeni yol açılarak genişletildi. Ayrıca bu bölgede çalışmalarımız halen de devam etmektedir. Bölgede bugüne kadar açılan yollara 17 bin 200 metre küp mekanik malzeme döşenerek reglaj çalışmaları yapıldı” dedi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından kanal ve içme suyu çalışmalarının devam ettiğini de vurgulayan Başkan Özden, bugüne kadar kanalizasyonu olmayan Ahi Evren Sanayi Sitesinin altyapısına da başlandığını söyledi. Başkan Özden, ”Büyükşehir Belediyemize bağlı ASKİ tarafından yapılan çalışma kapsamında 199 bin metrekare alana sahip, 23 bin metrekare kapalı alanı bulunan doksan altı iş yerinin de kanal sorunu bitmiş olacak. Ayrıca ilçe merkezde yıllarca sorun olan kanal sorununun da kökünden çözülmesi için başlatılan çalışmalarda devem etmektedir. Atatürk Bulvarı, Cengiz Topel, Atatürk, Stat ve Kıbrıs Caddeleri ile bunlara bağlı sokaklarda kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu çalışmaları devam etmektedir. İlçemizin her yerinde hummalı bir çalışma var. Yapılan bu çalışmalar ile ilçemiz adeta dev bir şantiyeye dönüştü” şeklinde konuştu.

Yapılan çalışmaları vatandaşların yakından takip ettiğini de kaydeden Başkan Özden, çalışmaları ilçe halkının sabırla ve hoşgörüyle karşıladıklarını ifade ederek, ”Daha güzel bir Çubuk için yaptığımız tüm çalışmaları ilçe halkımız sabırla ve hoşgörüyle karşılıyorlar. Çünkü verilen bu rahatsızlıkların sonunda çok daha güzel bir Çubuk’un ortaya çıkacağını biliyorlar. Ben buradan tekrar tüm hemşerilerimize ilçemizin ‘Ankara’nın Parlayan Yıldızı’na dönüşürken gösterdikleri hoşgörüden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca ilçemize her konuda destek veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Melih Gökçek’e ve ekibine ilçem adına sonsuz teşekkür ederim” dedi.

İlçe için 2010 yılının yol ve kanal çalışmalarının ağırlıklı olduğu yıl olduğunu ifade eden Başkan Özden, çalışmaların günü kurtarmak için değil, yarının kentini oluşturmak için olduğunu da sözlerine ekledi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?