logo

Misafir gözünde her yönüyle biz ve Çubuk Turşusu

Misafir gözünde her yönüyle biz ve Çubuk Turşusu

Ülke genelinde son yıllarda organik üretimler adı altında faaliyet gösteren kooperatiflerinin sayısı birhayli arttı.

Tertemiz havası, bakir doğası, has karakterli misafirperver ve çalışkan insanlarıyla bildiğimiz Ankara Çubuk’ta, bölgenin yöresel ürünlerini üretip, aroma ve lezzetine müptela ederek pazarlayan Çubuk, vatansever bir ilhamla kurak bozkır bir coğrafyadan nasıl bir cennet, nasıl bir bereket elde ediliyormuş gözlerinizle göreceksiniz

Çubuk emsalsiz misafirperverlikleriyle nur yüzlü güzel insanlar, tatlı sohbetleri eşliğinde ürettikleri ürünlerden teşkil bir kral sofrasında cömertce ağırlayıp tesislerini gezdirdiler. Bakir coğrafyalarında gübresiz, ilaçsız ve hilesiz yöntemlerle üretiliyor. Aydos Dağının eteklerinde tamamıyla bölgenin florasından elde ettikleri doğal antibiyotik ayarındaki saf bal, arı sütü, polen, propolis gibi çeşitlerden tatdırdılar. Ambalajlarına kadar katkısız, yüzde yüz sağlıklı gıda olan turşu gibi güzel bir nimet var. Yöresine sadık, emeklerinde fedakar, hepsi birbirinden kararlı ve azimli güzel insanı var. Bu arada yediğimiz turşunun içtiğimiz suyunun tadını, aromasını anlatmakta güçlük çekiyorum.

Şeker ve tansiyon hastalarının bile gönül rahatlığıyla tüketebildiği, bütünüyle bölgenin endemik türlerini içeren salatalık, lahana, pancar, havuç turşuları, turşu suyu ve elma sirkeleriyle, gözden kaçıp orantısız büyüyen salatalıkları çok güzel görünüyorlar. Fosfor ve kalsiyum deposu olması nedeniyle kemik erimesinin en etkili ilacı niteliğindeki atıl yumurta kabuklarını geri dönüşüme tabi tutup, un haline getirerek toprağa doğal gübre olarak atılıyor. Aracıları, ulaşımı, kar payları ve değişik prosedürleriyle günden güne yükselen katkılı market ürünlerine alternatif bu hesaplı ve doğal ürünler, hem geleneksel lezzetleri, hemde pratik pişirme tekniklerinden dolayı herkesin tercihi olmuş. Birbirinden çalışkan hanımefendiler gibi hilesiz imalat yapan, dürüst ticaretin güven abidesi şahsiyetleri gördük. Organik üretim sektöründe lezzet ve kalitede çığır açıp, pırıl pırıl gıdalar üreten bu ekibin emekleri sayesinde gıda sektörü şimdilerde daha ayrı bir cazibe, daha ayrı bir canlılık kazanıyor. Aynı zamanda insan kalitesi yüksek şahsiyetleri, erdemli asaletleri ve emsalsiz kadirşinaslıklarıyla tanınan bu ekip, Çubuk bölgesinde yardımseverlikleri, hanedan kapılarındaki cömert sofraları ve misafirperver kimlikleriyle herkesin gönlünde çok güzel bir yere sahipler.

Kaliteli ve güvenilir ürünlere önem veren yerli-yabancı tüm müşteriler, uzak-yakın demeden bu güzel insanların yaşadığı Çubuk’a geliyor, lezzeti ve özlenen aromayı farkederek gönül rahatlığında alışveriş yapıyorlar. Her yönüyle katkısız ve bütünüyle doğal bu organik tesislerde üretilen ürünlerin lezzeti, aroması, besin ögeleri, zengin mineral değerleri ve detay kalitesi; gerçektende standartların çok üstünde. Çubuk’u hep güzel yerlerde güzel insanlardan  duyuyor ve ülkem adına çok gururlanıyorum. Memleketimizin yüz akı bu eşsiz insanların sadece üretimlerini değil aynı zamanda saygın şahsiyetlerini, emsalsiz misafirperverliklerini, hanelerine konuk olan herkesi çok yücelttiğini de gördüm. Asaletli Anadolu kültürünü de temsil eden bu kıymetlerin hanesinde ekmeğini yemeyen, yardım ve iyiliklerini görmeyen kimse olmamış. Çubuklular bu yüzden en büyük saygıyı, en samimi duaları hakediyor. Çok onore olarak bu güzel insanların cömert sofralarına bağdaş kurduk. Üretim evlerini gezdik. Ürünlerini, emeklerini, bizzat yerlerinde görüp, lezzetlerini tattık. Hijyen, temizlik ve düzenlerini takdirle inceledik. Gerçektende Türkiye’nin her yerinden arayan, soran, gelen, giden birçok gurme ve gastronomi uzmanlarının lezzet ve aromalarına hayran kalıp, uzak-yakın demeden onlara  sipariş verdiklerine şahit olduk. Katkısız ve kaliteli üretimleri, güven dolu dürüst ticaretleri ve her gönülde iz bırakan pırlanta kalpleriyle Anadolu Kadını kimliğine çok büyük saygınlık kazandıran bu kooperatifin tüm emektarlarına bizde bereket ve başarılarla dolu hayırlı üretimler diliyor, misafirperver adlarını ve emsalsiz emeklerini geniş sahalara gururla duyurma sözü veriyoruz. Ahilik felsefesindeki örnek emekleriniz, ülkemiz sağlığı ve ekonomisine katkılarınız, eşsiz asalet ve faziletlerinizle herzaman baştacımız, herzaman gönüllerimizde olacaksınız.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?