logo

Mavi Yakalı Personel Alımı

Mavi Yakalı Personel Alımı

Ankara’nın Akyurt ilçe sınırlarında bulunan ve çoğu işçisinin Çubuk’tan olan MAN fabrikasına 250 yeni mavi yakalı personel alımı yapılması planlanıyor.

MAN Türkiye A.Ş. Teknik Eğitim Uzmanı Önder Ulusoy ve beraberindeki heyet, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette fabrika hakkında bilgi veren Ulusoy, Akyurt’taki fabrikanın MAN’ın en büyük otobüs fabrikası olduğunu söyledi: “Fabrikada bin 800 çalışanla yıllık yaklaşık 2 bin adetlik üretim yapıyoruz. Üretiminin yüzde 90’nını başta Avrupa olmak üzere 41 ülkeye ihraç ediyoruz. MAN Türkiye olarak 2017 yılı için planlanan üretim hacmimizde, alınan yeni projelerden dolayı artış gerçekleşmiş ve buna bağlı olarak da kalifiye personel ihtiyacı oluşmuştur” diyen Ulusoy, “Personel alımlarında, motor, elektrik, kaynakçılık, boyacılık, elektromekanik alanlarında meslek lisesi diploması, ustalık belgesi ya da mesleki yeterlilik belgesi olan adaylar değerlendirmeye alınmaktadır” dedi.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan da MAN fabrikasında çalışanların büyük bir kısmının Çubuk’ta ikamet ettiğini ifade ederek, 250 yeni işe alınacak mavi yakalı işçi için de fabrika ile görüşmelerin sürdüğünü dile getirdi.

#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?