logo

Mahalle Kadınları Muhtarlığı Yürümek İstedi

Mahalle Kadınları Muhtarlığı Yürümek İstedi

Çubuk’ta cami imamının sahura ilahi ve sala ile kaldırdığı şikayetiyle hakkında işlem başlatılacağını duyan mahallenin hanımları, imama sahip çıktı.

Çubuk’a bağlı Yenice Mahallesi’nde, cami imamı Nazif Güllü’nün ilahi ve sala vererek mahalleliyi sahura uyandırdığı gerekçesiyle yapılan şikayet üzerine hakkında işlem yapılacağını öğrenen mahalleli kadınlar, otomobil ve minibüslerle müftülük binasına gelerek ilçe müftüsüyle görüştü.

Mahalle Muhtarı Ali Abadan, “Mahalledeki hanımları durduramadık. Hepsi toplanıp muhtarlığa yürümek istedi. Aralarından temsilci olarak seçtiklerimizi getirmek zorunda kaldık. Getirmediklerimizde imza topladılar ve onların da imzalarını getirdik. Biz tüm mahalleli olarak imamımızdan çok memnunuz. Sahurda sala ve ilahi okuyarak bizleri kaldırmasından da çok memnunuz. Bir kişinin şikayeti üzerine imamımızı cezalandırmak veya camiden almak istemişler. Biz kesinlikle imamımızı yedirmeyiz” diye konuştu.

Şaziye Çelik (54) de yıllardır ilk defa mahallelerine böyle bir imamın geldiğini vurgulayarak, “Biz imamımızdan çok memnunuz. Bizlere bir şeyler öğretmek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Çocuklarımıza, gençlerimize ve yaşlılarımız ayrı ayrı dersler veriyor. Camide hanımlara mukabele dersi aldığımız esnada müftü bizim yanımızda telefonla aradı ve imamımızı bir kişinin şikayeti nedeniyle moralini bozdu. Biz de toplandık müftülüğe geldik. Biz imamımızın arkasındayız” ifadesini kullandı.

İlçe Müftüsü Bilal Kara, bu kadar insanın toplanıp müftülüğe kadar gelmesine hiç gerek olmadığını söyleyerek, sadece bir şikayeti değerlendirdiklerini ve bunun üzerine cami imamından bilgi aldıklarını belirterek, “Cami imamını görevden aldığımız yok. Gönlünüz rahat olsun. Ben muhtara, bu mübarek günde insanları buraya kadar getirmeyin diye söyledim” diyerek mahallelileri sakinleştirmeye çalıştı.

#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?