logo

LYS Sonuçları Açıklandı

LYS Sonuçları Açıklandı

LYS Sonuçları Açıklandı

Ülke genelinde olduğu gibi Çubuk’ta da meraklı bekleyiş bitti.

Çubuk ilçesi genelinde velilerin ve sınava giren öğrencilerin sınav sonucunun açıklanmasıyla birlikte, kimilerinin yüzü gülerken kimileri üzülecek.

Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı. 597 bin 508 aday üniversiteli oldu.

Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı; buna göre 655 bin 941 kontenjan için tercih yapıldı ancak 597 bin 508 aday üniversitelerin yükseköğretim programlarına kaydolma hakkı kazandı. Sonuçlara göre; 58 bin 433 kontenjan ise boş kaldı.

Yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

–       Sonuçları (sonuc.osym.gov.tr) adresinden öğrenebilirsiniz. –

LYS’de Türkiye birincisi olan İzmir Özel Yamanlar Anadolu Lisesi öğrencisi Deniz Çağlın, ülkenin en eski üniversitelerinden Boğaziçi’ni tercih etti.

TM-1, TM-2 ve TM-3’te birinci olan Çağlın, gazetecilere yaptığı açıklamalarda. iyi bir diplomat olmak istediğini söylemişti.

Bunun üzerine kendisini tebrik etmek için Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu telefon etti. Nereye başvurması halinde hedefine ulaşabileceğini sorması üzerine Davutoğlu’nun, “Ben de Boğaziçi mezunuyum. İleride iyi bir diplomat olmak istiyorsan sen de burayı tercih edebilirsin. ” dediğini aktaran Çağlın, “Ben de bu tecrübeye saygı duyarak, tercihimi Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’ne yönelttim. Okul, 350 lira burs veriyor. Hedefim, ülkem adına iyi bir diplomat olmak ” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?