logo

Kuzular Sahiplerine Teslim Edilemedi

Kuzular Sahiplerine Teslim Edilemedi

Çubuk’ta köylülere dağıtılmak üzere alınan koyunların, dağıtım töreni, vatandaşların koyunların 10 aydan küçük olduğunu belirterek, tepki göstermesi üzerine iptal edildi.

Çubuk Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ile Çubuk Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından sürdürülen “Gelir getirici Koyun” projesi kapsamında sigortası ve işi olmayan ailelere dağıtılmak üzere alınan 234 koyun ve 18 koçun dağıtımı için Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin’in katılımıyla Çubuk Belediyesi Canlı Hayvan Pazarında tören düzenlendi.

Törende, kaymakamlığın koyunları satın aldığı Hayrullah Şahin ve İsmet Kalaycı’ya tepki gösteren köylüler, koyunların 10 aylık olmadığını, aralarında 5-6 aylık kuzuların bulunduğunu öne sürerek, şartnameye göre 10 aydan büyük koyunların kendilerine verilmesi gerektiğini belirttiler.

Yaşanan tartışmanın ardından Kaymakam Cemal Şahin, 10 ayın altındaki koyunların şartnameye uygun olmadığını belirterek, şöyle konuştu: “Arkadaşlar biz, vatandaşımıza şartnamede çizdiğimiz çerçevede hayvan dağıtmak için buraya geldik. Eğer burada 10 ayın altında hayvan dağıtımı varsa, gerekirse biz bu programı erteleriz, arkadaşlarımız, veterinerlerimiz bu konuda çalışırlar, bakarlar tek tek ve içerisinde uygun olmayan yaşta hayvan varsa bunu biz vatandaşlarımıza veremeyiz. Çünkü biz bu insanlardan katkı payı alıyoruz. Burada kamu kaynağı kullanıyoruz ve biz bu insanlara sağlıklı proje yapmak istiyoruz. Bununla ilgili eğer bir hesap hatası varsa lütfen düzeltelim” dedi.

Dağıtımın iptal edildiğini dile getiren Şahin, ilgililerin konuyu yeniden araştıracağını ve 10 ayın üzerinde 30 kilogramlık hayvanlar bulununca yeniden dağıtımın yapılacağını sözlerine ekledi.

Etiketler: » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?