logo

Kurbanlık Satışları Start Aldı

Kurbanlık Satışları Start Aldı

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Çubuk’ta kurbanlıklar hayvan pazarında sıkı pazarlıklarla alınıp satılmaya başlandı.

Sabahın erken saatlerinde hayvanlarını pazara getiren üreticiler, hayvanlarını büyüklüklerine göre 2 bin ile 10 bin TL arasında satışa sunuyor.

Kurbanlık almaya gelen vatandaşlar ile hayvan satıcıları arasında yaşanan kurbanlık satışlarıyla pazar hareketlendi.

İç Anadolu’nun en büyük canlı hayvan pazarlarından biri olan Çubuk Belediyesi Canlı Hayvan Pazarına çevre il ve ilçelerle birlikte Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden getirilen büyükbaş hayvanlar pazarda görücüye çıkıyor.

Kurbanlık almak için gelen vatandaşlar fiyatların biraz yüksek olduğundan şikâyet ederken, üretici ve hayvan satıcıları ise hayvanların yem ve saman gibi giderleri göz önünde bulundurarak normal olduğunu belirttiler.

Hayvan bakmanın ve beslemenin zor olduğunu belirten 50 yaşındaki Fatih Çalış: “Fiyatlar bu yıl normal. 8 aydır gözümüz gibi baktığımız hayvanlarımızı pazara getirdik. 20 malımız vardı. Şimdiye kadar 8 adet sattık. Bayrama kadar hayvanlarımızı satıp, inşallah emeğimizin karşılığını alacağız” dedi.

Pazara kurbanlık bakmaya gelen 68 yaşındaki Osman Bakır: “Bu yıl kurbanlık bize göre pahalı, ama satıcıya göre ucuz. Biraz bekleyeceğiz. Hesabımızı ve pazarlığımızı yapıp 1 adet alacağız” dedi.

Pazar da canlı baskül ağırlık kilogram fiyatı dana 16 TL, düve 14 TL, koyun 9 TL, keçi ise 6 TL den satılıyor.

Belediye ekipleri tarafından pazara getirilen hayvanlara sağlık kontrolü yapılırken, girişler ve çıkışlar da sağlık raporu olmayan hiçbir hayvanın girişine müsaade edilmiyor.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?