logo

Kuran Kursu Hanımları Dert Yandı

Kuran Kursu Hanımları Dert Yandı

Yıldırım Beyazıt Mahallesi bulunan Merkez Ömürdede Kuran Kursu’nda eğitim verecek hoca sıkıntısı yaşadıklarını belirten kadınlar, Kur’an’ı Kerim öğrenemedikleri gerekçesiyle mağdur oldukları gerekçesiyle tepkilerini dile getirdiler.

Tek isteklerinin Kur’an’ı Kerim öğrenmek olduğunu, bu konuda kendilerine eğitim verilmemesinden dolayı mağdur olduklarını belirten kadınlar, yetkililere şikayetlerini iletip, sorunlarının çözülmesini söylediler.

Uzun zamandır düzgün bir ders göremediklerini ifade eden 30 yaşındaki Meryem Dere: “Sabahın erken saatlerinde geliyoruz. Kapıda kaldık. Burada bekliyoruz. Eğitim alamıyoruz. Şuan bize öğretecek hoca yok. Biz hoca istiyoruz. Bu kadar hanım mağdur durumda. Bizim suçumuz dinimizi ve Kuranı Kerimi öğrenmek mi? Bizde eğitim almak istiyoruz. Buradan sürekli hocalarımız gidiyor. Bu çileyi çekmek zorunda değiliz. Bu bize verilen bir hak. Biz bu durumdan şikayetçiyiz. Bura da sorun yaşamak istemiyoruz.

Olay yerinde gelen ilçe müftülüğü şube müdürü Mustafa Erdurucan hanımların sorunlarını dinleyerek: “ Konuyla ilgili hoca talebimiz oldu. En kısa zamanda çözüme kavuşturacağız” diyerek hanımları sakinleştirdi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?