logo

Kupa Kaymakamın

Çubuklu Minik Atletler Kupalarını Kaymakam Dallı’ya Götürdüler.

         Atletizmi Geliştirme Projesi kapsamında Ankara Etlik Koşu Parkurunda yapılan final yarışmasına katılan Çubuklu minik atletler, aldıkları kupalarını Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı’ya götürdüler.

İlçede yapılan yarışmada dereceye giren 16 sporcu 07 Nisan 2010 tarihinde Ankara Etlik Koşu Parkurunda final yarışlarına katılarak bu yarışmadan 2 kupa ve 1 madalya ile döndüler. Ziyarette öğrencilere eşlik eden İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Melik Engin Çelenk, yapılan yarışma hakkında ve elde ettikleri dereceler hakkında Kaymakam Meftun Dallı’ya bilgi verdi.

Final yarışlarında erkekler ve bayanlar kategorilerinde 1500-2000 metrede yarışan atletlerden erkekler de 1500 metre de koşan Ömer Kısa’nın ikinci, 2000 metrede koşan Sedat Genç’in beşinci ve Muhammet Ali Şahin de altıncı olduğunu söyleyen Çelenk,  Ankara genel klasmanında da takımlarının ikinci olduğunu kaydetti.  Çubuk’ta çeşitli sporların yapılacağı modern tesislerin olmadığından yakınan Çelenk, bu konuyla İl Gençlik ve Spor Müdürlüğüne gerekli müracaatları yaptıklarını söyledi.  Çelenk, ilçede son zamanlarda spor alanlarında elde edilen başarıların İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü yetkilerince de dikkat çektiğini sözlerine ekledi.

Elde edilen başarının ilçe açısından çok önemli olduğuna dikkat çeken Kaymakam Dallı, on altı sporcunun sevinçlerini ve kupalarını kendisiyle paylaşmalarından son derece mutlu olduğunu kaydetti. Kendilerinin ve Çubuk Belediyesinin de spor tesisleri hakkında çalışma yaptığını belirten Kaymakam Dallı, konun takipçisi olduklarını söyledi.

Daha sonra sporcularla ve öğretmenlerle bir süre sohbet eden Kaymakam Dallı, Sinop’ta yapılacak müsabakalar içinde başarılar dileyerek, Sinop’un kendi memleketi olduğunu da hatırlattı.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?