logo

Komşu ilçe Akyurt’ta sel baskını

Komşu ilçe Akyurt’ta sel baskını

Akyurt’ta yoğun yağış sonrası sel meydana geldi. Selde 2 kişinin hayatını kaybetti. Ankara Valiliği de, bugün için kuvvetli yağış beklendiğini belirterek ani sel ve su baskınlarına karşı uyarıda bulundu. Ankara Valisi Şahin, sel ve su baskını yaşanan Akyurt’ta bir kişinin elektrik çarpması sonucu hayatını kaybettiğini bildirdi.
Akyurt ilçesinde yaşanan selde mahsur kalan Muhammed Şahin (21), elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.
Yetkililer Akyurt’ta bir kişinin daha cansız bedeninin bulunduğunu bildirdi. Teberik Köyü’nde yaşayan 67 yaşındaki Mustafa Demirel, selden kaçarken düşerek yaşamını yitirdi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ile Akyurt ilçesine gelerek, durumu yerinde inceledi, yetkililerden bilgi aldı.
İlçede oluşturulan kriz masasını İsmail Çataklı koordine ediyor, Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık da sahada bulunan ekipleri yönlendiriyor.
Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş ile Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin de ilçedeki çalışmalara destek oluyor.
Bölgede çalışma başlatan ancak olumlu bir sonuç alamayan AFAD, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve itfaiye ekipleri, bu sabah da faaliyetlerini aralıksız sürdürdü.
15 kilometrekarelik dere yatağı boyunca devam eden çalışmalara sivil toplum örgütleri de destek veriyor. Belediye ekipleri de bölgede hasar tespit ve temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?