logo

Komşu İlçe Akyurt’ta İmar Çalışmaları Hız Kazandı

Komşu İlçe Akyurt’ta İmar Çalışmaları Hız Kazandı

Komşu İlçe Akyurt’ta İmar Çalışmaları Hız Kazandı

Başkent’in hızlı gelişen ilçelerinden Akyurt’ta imar çalışmaları hız kazandı.

5216 sayılı yasanın çıkmasıyla mahalle statüsü kazanan yerleşim alanlarının daha modern yerleşim alanları haline gelebilmesi, belediyenin daha sağlıklı ve kalıcı hizmet sunabilmesi, altyapı ve sosyal donatı gibi bir çok sosyal imkanların bir an önce mahallelinin hizmetine sunulabilmesi için imar çalışmalarına hız verdiklerini belirten Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Akyurt merkezine 27 km uzaklıktaki Elecik Mahallesi sakinleriyle, 11 Şubat 2012 Cumartesi günü de Ankara Uluslararası Fuar Alanı bölgesinin sınırındaki Balıkhisar Mahallesi sakinleriyle mahallelere uygulanacak imar planıyla ilgili istişare toplantısı düzenledi.

Bu mahallelere daha kalıcı hizmetin gelebilmesi için imar çalışmalarının bir an önce tamamlanması gerektiğini belirten Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş imar planı hazırlanırken mahalle sakinlerinin bu konulardaki soru, talep ve önerilerini dinleyerek mahalle sakinlerinin kafalarına takılan konulara açıklık getirdi. İmar planını hazırlarken belediye olarak tek başlarına hareket etmek gibi bir durumun söz konusu olmadığını, DSİ, Tarım İl Müdürlüğü, Sivil Havacılık gibi kurumların görüşleri de almak zorunda olduklarını belirten Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş “Bu imar planlarını belediye olarak bizim yalnız başımıza hazırlama imkanımız yok. Mesela Tarım İl Müdürlüğü’nün tarım alanı olarak belirttiği bölgeye imar vermek gibi bir şansımız yok. Bu imar planlarını hazırlarken Belediye olarak bizim bu kurumların görüşleri dışına çıkmamız mümkün değil” dedi.

Her iki mahallede de yaklaşık bir buçuk saat süren toplantılarda Mahalle sakinlerine seslenen Ayantaş, “Sizlerin fikirleri ve önerileri bizim için çok önemli, buraya da yürütülen imar çalışmalarında mahalle sakinleri olarak sizlerin görüşlerini öğrenmek için geldik” dedi. Ayantaş toplantılarda mahallelerin belediyeden talep ve önerilerini de dinledi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?
#

Komşu İlçe Akyurt’ta İmar Çalışmaları Hız Kazandı” için 1 yorum

  1. Hakan : diyor ki:

    Çubuk bu imara Akyurttan daha önce al atsaydı bütün fabrikalar Akyurt yerine Çubuk’ta olurdu. Hala Çubuk’ta özellikle havalimanı bölgesindeki mahallerde tarım arazisi diye geçiyor. Oranın tarım araziisiyle ne alakası var hiç anlam veremiyorum. Çubuk’u tarımla değil sanayiyle genişletin. Eskiden Çubukta olan fabrikalar hep Akyurta taşındı yada taşındırıldı. Çubuk sınırlarında olan havalimanı ve fabrikalar Akyurt sınırlarına alındı. Şimdi Akyurt havalimanı bizim diye övünüyor. Kimse darılmasın havalimanı çubukta değil sadece bi kısmı(arazi olan bölgesi) çubuk sınırlarında kalıyor. Çubuk böyle gittikçe Pursaklar ilçesine bağlancak yada en mantıklısı biz pursaklara taşınalım!!!!!! Yada çubuk merkezi Esenboğaya kaydırsınlar.!!! Çubuk’a otobüsler bile zor geliyor. Şimdi pursaklara bağlı sirkeli bile Çubuk’u geçti. Pursaklara bağlanınca mahallere ego hatları açıldı. Biz hala 80bin nüfuslu Çubukta 1 otobüs hattıyla yetiniyoruz…

    0