logo

Komşu İlçe Akyurt 5 Bin Ağaç Dikti

Çubuk’un en yakın kardeş komşu ilçesi Akyurt’un Tatar Çayı olarak bilinen mevkiinde 5 bin ağaç,  toprakla buluştu.

Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından tedarik edilen, Karaçam, Mavi Servi, Toros Sediri, Ardıç, Akasya, İğde cinsi ağaçlar, ağaçlandırılmak üzere hazırlanmış olan bölgeye dikildi. Ağaç dikme törenine: İlçe Kaymakamı Mustafa Yiğit, İlçe Jandarma Komutanı Erdinç Özdemir, Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Resmi Kurum Amirleri, çeşitli sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, yaklaşık 200 öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Törende bir konuşma yapan Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş Göreve geldikleri günden bu güne kadar yaptıkları yeşillendirme çalışmaları hakkında bilgi vererek “Göreve geldiğimizde ilçemizdeki toplam yeşil alan bin metrekare iken bu gün 400 bin metrekareye ulaşmıştır. Belediye olarak ilçemizin muhtelif yerlerinde ağaçlandırma çalışmalarımız hızla devam etmekte.  Bu gün ağaçlandırılan bölgeyi de kapsayan 920 dönümlük bölge orman arazisi olarak ayırılmış ve peyderpey bu bölge ağaçlandırılacaktır. Bu gün buraya ağaç dikmek üzere katılan herkese gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim ” şeklinde konuştu.

Tüm katılımcılara göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür eden İlçe Kaymakamı Mustafa Yiğit “Atalarımız ağaca ve yeşile verdikleri önemi birçok atasözünde ifade etmiştir. Ağaçlar dünyanın dengesini sağlayan en önemli unsurlardan birisidir. İnsanların ağacın önemini anlaması ve bu konudaki hassasiyetin artması çok sevindiricidir” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardında tüm katılımcılar ağaç dikim alanına geçerek 5 bin ağacı toprakla buluşturdu.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?