logo

Kızılay dan Plaket

Türk Kızılayı ile Çubuk Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği kan bağışı etkinlikleri Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde yapıldı.

 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile birlikte Fıransa’nın ‘Strasbourg’da Ankara Günleri’ Etkinliğine katılan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden’in yerine Belediye Başkanvekili Ömer Aydın, Başkan Yardımcıları Hacı Çelebi, Mehmet Kuzal  ve Türk Kızılayı Derneği Çubuk Şubesi  Başkanı Yaşar Durukan’ın açılışını gerçekleştirdiği etkinliğin birinci gününde Çubuk Belediyesine katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi.

Kan bağışını yapanları görünmeyen kahramanlar olarak ifade eden Başkanvekili Ömer Aydın, bu sosyal sorumluluğun bir defaya mahsus değil, sürekli olması gerektiğini belirtti. Kızılay’ın ülkemiz açısından çok önemli bir kurum olduğunu vurgulayan Aydın, ancak Kızılay’ın insanın hayati ihtiyaçlarından biri olan kanın temini noktasında ve felaket anlarında hatırlandığını söyledi. Aydın,’’Belediye Başkanımız Lokman Özden, belediyenin rutin yapması gereken faaliyetler ile birlikte sosyal belediyeciliğe de çok büyük önem vermektedir. Türk Kızılay’ın kan bağışı kampanyaları da bunlardan biridir. Çubuk Belediyesi olarak bir nebze olsun Türk Kızılay’ına katkı sağlayabildiysek kendimizi mutlu hissederiz’’ dedi.

Bu güne kadar yaptıkları kampanyalarda kendilerine her türlü desteği veren Çubuk Belediyesine Türk Kızılay’ı adına teşekkür plaketi veren Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Meral Şen, kampanyalarda başarılı olmanın altında yerel yönetimlerin desteklerinin yattığına dikkat çekti. Kan vermenin bir insanlık vazifesi olduğunu ve sağlıklı bir insanın yılda 4 kez kan verebileceğini belirten Şen, Ankara Kızılay Kan Bağışı Toplama Merkezince yürütülen kan bağışında, 4 stant açıldığını, üç hemşire ve 1 doktor gözetiminde kan bağışı yapıldığını söylerken, kan vermek isteyenlerden kan seviyelerini, tansiyonlarını, kullandıkları ilaçlara ve sağlık durumlarına bakarak sağlık durumları uygun olan kişilerden kan aldıklarını da sözlerine ekledi.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde Ankara Kızılay Kan Bağışı Toplama Merkezince yürütülen kampanya 2 gün sürdü.

Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?