logo

Kızılay Çubuk Şubesi Kurban Bağışı Bekliyor

Türk Kızılay’ı Çubuk Şubesi Başkanı Yaşar Durukan, bu ay sonu idrak edilecek Kurban Bayramı’nda hayırseverlerden kurban bağışlarını beklediklerini açıkladı.

Kızılay Çubuk Şubesi Başkanı Yaşar Durukan, yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı münasebetiyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere hayırsever ilçe halkından kurban bağışlarını beklediklerini belirtti.  

Türk Kızılay’ının kara gün dostu olduğunu ifade eden Durukan, alınan kurban bağışı ile ilgili kurumlarının uyguladığı yöntemi şu şekilde anlattı: ’’Vekaleti alınan kurbanlar Et ve Balık Kurumu Kombinaları’nda noter huzurunda, din adamları gözetiminde dualarla kesilerek, Türkiye’nin dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Bağışı alınan kurbanların nasıl kesildiği ve amacına ulaştığı konusunda bağış sahiplerine bir CD, teşekkür mektubu ve bir adet kavurma ile dönüş yapılmaktadır. Yapılan kurban bağışlarından ilçemizde de her yıl ihtiyaç sahiplerine birçok defa dağıtımı yapılmakta’’    

                Bir kurban bedelinin 275 TL olduğunu ve kredi kartına dört taksitle ödenebildiğini açıklayan Durukan, ayrıca tüm bankalarda ve PTT de çok rahatlıkla Kızılay hesabına parayı yatıra bileceklerini ifade etti.

Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?