logo

Kızık Göletine Aynalı Sazan Bıraktı

Kızık Göletine Aynalı Sazan Bıraktı

Kızık Göletine Aynalı Sazan Bıraktı

Çubuk’un en yakın kardeş ilçesi Akyurt İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından Akyurt Kızık Gölet’ine 16 bin tane Aynalı Sazan bırakıldı.

Akyurt İlçe Tarım Müdürü Yusuf Avcı tarafından İl Tarım Müdürlüğünden tedarik edilen 16 bin Aynalı Sazan Balığı; Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Başkan Yardımcısı İlhan Şener,İlçe Tarım Müdürü Yusuf Avcı, İlçe Resmi Kurum Amirleri, Akyurt Avcılar Derneği Başkanı Turgay Ayantaş ve vatandaşların katılımıyla Akyurt Kızık Gölet’inin sularına bırakıldı. İlçe Tarım Müdürü Avcı “Akyurtlular bu gölette bir buçuk yıl avlanma yapmadan sabırla beklemeleri neticesinde bir buçuk yılsonra buradan 1 kilogramla 5 kilogram arasındaki Aynalı Sazan Balığını tutmaları mümkün olacaktır” dedi.

Kızık Gölet’ine kendi elleriyle balık bırakan Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş “ Göldeki su seviyesi ani değişiklikler göstermeseydi vesürekli olarak göletin suyunun yüksek seviyelerde kalması mümkün olsaydı belediye olarak böylesine güzel bir alana çok ciddi yatırım yaparak burasını Akyurtluların ve Ankaralıların hizmetine sunar, hemşerilerimizi böylesine güzel bir doğal ortamdan daha fazla istifade etmelerini sağlardık. Lakin göletin jeolojik yapısı ve su seviyesindeki ani değişiklikler nedeniyle bölgeye yatırım yapamıyoruz” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?