logo

Kimlikler Değişiyor

Kimlikler Değişiyor

Kimlikler Değişiyor

Çipli kimlik geliyor, tüm acil hatlar 112 olarak tek numara altında toplanıyor.

 İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, her iki projenin de kademeli olarak üç yıl içinde tamamlanacağını söyledi.

Vatandaşın parmak izinin de bulunacağı 10 yıllık kullanım ömrüne sahip çipli kartlar, nüfus cüzdanının yanı sıra, sağlık karnesi, ehliyet ve vergi kimlik kartı olarak da kullanılabilecek.

TÜBİTAK tarafından geliştirilen çipli kimlik kartlarında, 6 haneden oluşan şifreyle işlem yapılacak.

Yeni kimlik kartıyla kaçaklar önlenecek, sağlık karnesinin mükerrer kullanımı gibi sıkıntıların önüne geçilmesi sağlanacak.

Projenin üç yıl sonra tüm Türkiye’de uygulamaya geçmesi planlanıyor.

Öte yandan Bakanlığın 112 Acil Çağrı Merkezleri projesi ile de aralarında 110 İtfaiye, 112 Hızır Acil Yardım, 155 Polis İmdat, 156 Jandarma İmdat gibi acil numaraların tamamı ‘112’ hattında toplanacak. 81 ilde acil çağrı merkezleri kurulacak.

trt

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?
#

Kimlikler Değişiyor” için 2 Yorum

 1. Astroid : diyor ki:

  gerçekten Çoooook güüzel Bizleri sürü gibi bir milleti Haçlı ve yahudi DOMUZLARI Yarın birgün (Afganistan,Libya,Cezayir,Fas,Tunus,IRAK,Suriye Gibi !!! Eh artık geride fazla bir ülke kalmadı İRAN-TÜRKİYE dışında Heleki yahudi ve Haçlı nasıl DOMUZ Güdümlü Çobanlarımız sayesinde süratle İnsanları ,Müslümanları ,Ülkemizi Köleleştirme Senaryolarını üçer beşer hayata geçiriliyor.!
  1-) Adım İnsanlara PLAKA Takma Aynı Fabrikalarda üretilen MALLAR gibi Etiketleme NUMARALANDIRMA!!!
  2-)Adımı Buda yetmedi CHIP’li Kimlik kartları Bunun boyutlarını düşünebilen kimse varmı acaba Elin GAVURU Yarın Ülkemizi Askeriyle işgal ettiğinde Sizin UYDUDAN Nerede olduğunuzu,Nereye gittiğinizi ,Üzerinize kayıtlı Ev,Arsa,Araba,Paranızı,Aile Bilgilerinizle ilgili TÜM BİLGİLERE Rahatlıkla erişebilecek,İstediği Operasyonları Kafasına göre Rahatlıkla yapabilecek,En basiti Bankalardaki paralarınızı Hesaplarınızı Sıfırlıyabilecek (NE GÜZEL DEĞİLMİ ?Bu Ülkenin Yönetimindeki Yaratıklar acaba KİMLER için çalışıyor??? Ha Bukadarlada bitmiyecek bunun son safhası İnsanların Vücuduna ,BEYNİNE Çok daha küçük NANO Teknolojiyle üretilen CHIP’ler Takılacak(Damardan,Beyinlere) Gönüllü veya gönülsüz Oda Çok yakın bir zamanda zamanda Biz uyumaya devam edelim!!!!

  0
 2. Erkan KOÇ : diyor ki:

  Çok güzel düşünmüşler. dört gözle bekliyorum..

  0