logo

Kılıçdaroğlu Çubuk’ta Esnafı Dinledi

Kılıçdaroğlu, Ankara’nın Çubuk ilçesindeki hayvan pazarını ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu’na CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin, Hurşit Güneş, Umut Oran, İzzet Çetin ile Genel Sekreter Süheyl Batum, CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt ve CHP Ankara İl Başkanı Ali Yıldızlı da eşlik etti. Kılıçdaroğlu bir süre pazarı dolaştı ve esnafın sorunların dinledi.

Esnaf, canlı hayvan ithalatının satışları olumsuz yönde etkilediğinden şikayetçi oldular. Bu arada Kılıçdaroğlu, pazardan bir dana satın aldı. Kılıçdaroğlu adına pazarlığı CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt yaptı. 4 bin 500 TL’ye satın alınan dananın kimsesiz çocuklara bağışlanacağı bildirildi.

KILIÇDAROĞLU’NUN YANIBAŞINDA SİLAH PATLADI

Kılıçdaroğlu, pazarı dolaşmasının ardından çay içmeye davet edildi. Kılıçdaroğlu kahvehaneye oturduktan hemen sonra hayvan satıcıları olduğu öğrenilen iki kişi arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine taraflardan biri silahını çekerek yere doğru ateş etti. Yerden seken kurşun olayla ilgisi bulunmayan Hakan Demirel adlı vatandaşı bacağından yaraladı. Bu esna silahtan çıkan merminin kovanı CHP Genel Sekreteri Batum’un dizine isabet etti.

Yaralanan vatandaş hastaneyi kaldırılırken, ateş eden kişi de polis tarafından gözaltına alındı. Kılıçdaroğlu hemen yanı başında yaşanan tatsızlığa rağmen kahvehanede oturmaya devam etti ve vatandaşların sorunlarını dinledi.

“BARDAKOĞLU’NUN AÇIKLAMALARININ RAHATSIZLIK YARATTIĞI ANLAŞILIYOR”

Kılıçdaroğlu daha sonra Ankara’ya dönüşünde verdiği molada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu’nun görevden alınmasını değerlendiren Kılıçdaroğlu Bardakoğlu’nun toplumun her kesimi tarafından sevilen, sağduyulu ve herkese güven veren bir bürokrat olduğunu ifade ederek Bardakoğlu’nun görevden alınmasını doğru bulmadığını kaydetti. Bürokratların iktidarın emir Kulu olmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu “Bardakoğlu’nun bazı açıklamalarının hükümet kanadında ciddi rahatsızlık yarattığı anlaşılıyor” dedi.

“BAŞBAKAN DİNİ SİYASETE ALET ETMEYE DEVAM EDECEK”

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın ilkokulda türban konusunda dün yaptığı açıklamalara ilişkin bir soruyu da yanıtlarken “Sayın Başbakan’ın ilköğretimde türban konusunda sessiz kalması hele “Bunu daha sonra düşünürüz’ demesi vahim bir olaydır. 21. yüzyılın Türkiye Başbakanına yakışmayan bir olaydır.

İlköğretimde çocukların özgürlüğü olmaz. Çocuklar devletin koyduğu kurallar çerçevesinde okullarına devam ederler” dedi. Başbakan’ın bu konuda net söylemlerde bulunması gerektiğini dile getiren Kılıçdaroğlu “Öyle anlaşılıyor ki Sayın Başbakan dini siyasete alet etmeye devam edecektir. Ve bunun ilkokul yaşındaki çocuklara indirgenmesi gerçekten de Türkiye’nin geleceği açısından son derece tehlikelidir.

Sayın Başbakan umarım bu tehlikenin farkındadır, farkında olmak zorundadır. Bizlerin, bu ülkeyi sevenlerin Sayın Başbakan’a bunu hatırlatması lazım” diye konuştu.

“BAŞBAKAN’IN GİZLİ GÜNDEMİ VAR”

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Başbakan, gizli gündemi olan bir iktidarın başındaki kişidir. Ve bunu söylemleriyle anlatıyor zaten. Biz gizli gündemi oludğunu söylüyoruz, bunu uzun süredir biz dile getiriyoruz. Gizli gündemi olan bir iktidar ülkeyi sağlıklı yönetemez. Bir Başbakan, bu konuda çıkıp net düşüncelerini halka anlatmak durumundadır. Başbakan korkuyor mu, cesaret mi edemiyor, hayır gizli gündemi var. Gizli gündemini Türkiye’de yaşama geçirmek istiyor. Buna izin vermeyeceğiz.” Dedi.

“BAŞBAKAN YURT DIŞINA ÇIKTI, ÜSLUP DÜZELECEK”

Siyasi üslup tartışmalarına da değinen Kılıçdaroğlu, kendisinin siyasi üslubun belli bir seviyeyi korumasına özen gösterdiğini ifade ederek “Sayın Başbakan yurt dışına çıktı göreceksiniz. Halkın beklediği düzey yakalanmış olacak” dedi.

Türkiye’ye yerleştirilmesi gündemde olan füze kalkanı konusundaki bir soruyu da yanıtlayan Kılıçdaroğlu NATO’nun bu konuda alacağı kararların çok önemli olduğunu, bu kararlara bakıp bir değerlendirmede bulunacaklarını vurgulayarak, “Ama hemen altını özenle çizmek istediğim bir konu var. Biz hiçbir komşumuzun nükleer silah sahip olmasını istemeyiz. Ortadoğu çok karışık, sürekli savaşların, çatışmaların olduğu bir bölge. Bu bölgede nükleer silahlara sahip olan ülkelerin risk artıracağını biliyoruz. Bu bağlamda eğer biz gerçekten de yurtta barış, dünyada barışı istiyorsak nükleer silahlardan arınmış bir bölge ve dünya istiyoruz” diye konuştu.

“KARİKATÜRE DAVA AÇMAYACAĞIM”

Kılıçdaroğlu, Salih Memecan’ın kendisini dansöz olarak çizdiği karikatürü de değerlendirirken, “Her yazarın, çizerin hakaret içermemek kaydıyla eleştiri yapmaya hakkı vardır. Eleştiriye her zaman saygı göstermişimdir. Ama hakaret içerdiği zaman, ben dava açmadım, açmayacağım. O yazarları çizerleri de halkın vicdanına teslim ediyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu, kurultay konusunda CHP’li il başkanları arasında yaptıkları anket sonuçlarına önem verdiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, hayvan üreticilerinin ortak şikayetinin kontrolsüz ithalat olduğunu, Hükümet’in yaptığı yanlışların faturasını üreticilerin ve vatandaşın da çektiğini ifade etti.

Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?