logo

Kaymakamlık Dolandırıcılık Uyarısı

Kaymakamlık Dolandırıcılık Uyarısı

Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, son günlerde ilçe kaymakamlığının adını kullanarak telefonla yardım toplanıldığını belirterek, bu tür dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları uyardı.

Şahin, bir gazeteciye yaptığı açıklamada, kendisine gelen bilgilere göre, son zamanlarda kaymakamlığın adını kullanarak kampanyalar adı altında dolandırıcılık girişiminde bulunulduğunu bildirdi.

Dolandırıcıların, hedef seçtikleri kişileri telefonla arayıp kendilerini kamu görevlisi olarak tanıttığını aktaran Şahin, kamu görevlilerinin bu tür konularda kimseyi aramayacağını ve yardım talebinde bulunmayacağını vurguladı.

Vatandaşların bu tür telefonlara itibar etmemesini isteyen Şahin, şunları kaydetti: “Çubuk Kaymakamlığından aradıkları ve engelliler için düzenledikleri tekerlekli sandalye kampanyasına destek olmaları gerektiği söylenerek, bunun için kendilerine verilecek banka hesabına para yatırılmasını isteniyormuş. Daha sonra da hedef seçtikleri vatandaşın, verdikleri hesaba para yatırmasını sağlıyorlar. Benzer dolandırıcılık olaylarıyla karşılaşılması halinde en kısa sürede 155 Polis İmdat Hattına haber verin. Böylece hem kendiniz mağdur olmazsınız hem de diğer vatandaşlarımızın mağdur olmasını engellersiniz” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?