logo

Kaymakam Çenet eski sporculardan

Kaymakam Çenet eski sporculardan

Çankırı’da düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri iller arası Wushu Şampiyonası’nda altın ve gümüş madalya kazanan Çubuk Aile Yaşam Merkezi üyesi sporcular ödüllendirildi.

Wushu Sanda kursu üyelerine malzeme desteği ve spor salonu gibi her türlü imkanı sunan Çubuk Aile Yaşam Merkezinde antrenmanlarını Salı Perşembe ve Cumartesi günleri gerçekleştiren sporcular aldıkları madalyalar ile ilçenin gururu oldular.

Programda, sporcu olduğunu belirten kaymakam Çenet de küçük bir görsel şov yaparak performans sergileyerek izleyenleri şaşırttı.

Çubuk Aile Yaşam Merkezi ve İlçe Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle açılan Wushu Sanda kursu üyelere Çubuk Kaymakamı İbrahim Çenet, şampiyonada derece alan sporculara çeşitli hediyeler verdi.

Çankırı Hasan Fehmi Göksen Spor salonunda 14 ilden toplam 160 sporcunun katıldığı şampiyona da Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Wushu Federasyonu ile Çankırı Wushu İl Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği şampiyonaya Çubuk’tan Mücahit Horan 80 kilogramda, Ali Osman Gencer de 65 kilogramda altın madalya aldı. Ayrıca Onur Çelik 80 kilogramda, Ethem Gökmen ise 60 kilogramda gümüş madalya alarak ikincilik kürsüsüne çıkarak 2 altın 2 gümüş madalya kazandılar.

Çalışmaları hakkında bilgi veren antrenör Halit Erdemir: “Çubuk’ta gün geçtikçe bu sporu sevdiriyoruz. İlçemizi birçok spor dalında olduğu gibi bu dalda da ismini duyurmaya çalışıyoruz. Gün geçtikçe spora olan ilgi artıyor. Aldığımız bu madalyalarla ile de başarımızı onaylıyoruz” dedi.

Çubuk Aile Yaşam Merkezi spor salonunda gerçekleşen programa, kaymakam İbrahim Çenet, belediye başkanı Tuncay Acehan, ilçe milli eğitim müdürü Murat Aslan, ilçe halk eğitim merkezi müdürü Recai Özdemir ile misafirler katıldı. Wushu Sanda sporcuları misafirlere, yaptıkları görsel şovlarla programa renk kattılar.

#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?