logo

Kayıp Simitçi Vedat Evine Döndü

Kayıp Simitçi Vedat Evine Döndü

Yıldırım Beyazıt Mahallesi Elçibey Sokak’ta oturan Ekrem Bezci, 4 gündür kayıp olan ve yüzde 50 engeli olan oğlu Vedat Bezci’nin bulunduğunu söyledi.

İlçe halkının çarşı pazarda görüp tanıdığı simitçi Vedat, Cuma günü sabah 10.30’da evin elektrik faturasını yatırmaya diye evden çıkarak çarşıya gitti. Daha sonra biri ya da birileri tarafından Ankara’ya arabayla gezme bahanesiyle götürdü. Gripin diyerek 2 hap içirmişler. Bezci, Genlik Parkı çevresinde Çubuk arabasını görünce gitmek istemiş. Onlarda bırakmış.

Babasının atlattığına göre: “ Evden fatura yatırmak için çıktı. Ben dedim, oğlum gitme bacağın ağrıyor, sen gitme ben giderim diye. Oda bana, baba kenardan yavaş yavaş giderim diye. O gün arabayla Ankara’ya götürmüşler. Oğlumu ne yapacaklardı, amaçları neydi bilemiyoruz. İntihar bombacısı mı? Yapacaklardı. Yoksa böbrekleri için mi kaçırdılar. Bilemiyoruz. Bırakmışlar oda otobüsle 4 gün sonra eve geldi. Hastane de yapılan kontrollerde de bir şey çıkmadı, çok şükür. Kendisinin durumu iyi, zaten ayaklarında sorun vardı. Yürümekte zorluk çekiyordu. Vedat artık yürüyemiyor ve simitte satamıyor. Evde bizimle birlikte” dedi.

Ekrem Bezci bu konuda ilçe halkını da uyararak: “Dikkatli olalım Allah’a çok şükür bizim başımıza bir şey gelmedi. Ama başkalarının gelebilir. İlginç bir durum olunca hemen polise haber vermekte yarar var. Hepimizin vatandaşlık görevi” diye uyardı.

Vedat Bezci’nin kaçırılıp, serbest bırakıldığı tahmin ediliyor.

#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?