logo

Karla Mücadele Ekibi İş Başında

Karla Mücadele Ekibi İş Başında

Karla Mücadele Ekibi İş Başında

Ankara Valiliği, meteorolojik değerlendirmelerden Ankara’da mevsimsel değişikliklerle birlikte yağışlı ve soğuk bir döneme girileceğinin anlaşılmasıyla birlikte İl Özel İdaresinin tüm ilçelerle birlikte Çubuk ve köylerinin de kar mücadeleye hazır hale getirildiği belirtti.

Ankara Valiliği, meteorolojik değerlendirmelerden Ankara’da mevsimsel değişikliklerle birlikte yağışlı ve soğuk bir döneme girileceğinin anlaşılmasıyla birlikte İl Özel İdaresinin ilçe ve köylerde kar mücadeleye hazır hale getirildiği belirtti. Ekipler, 119 köyde 815 kilometre köy yolunda önlem aldı.

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada, Ankara’nın mülki hudutları dâhilinde özellikle köylerde meteorolojik şartlar nedeniyle herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmaması ve kırsal alanda yaşayanların hayatını etkileyecek bir durumun ortaya çıkmaması için Ankara İl Özel İdaresi tarafından oluşturulan 26 ekip, 12 dozer, 26 greyder, 26 kepçe, 45 kamyon 3 kar bıçaklı kamyon ve ile 226 personel ile kar mücadelesi çalışmalarının sürdürüldüğü ifade edildi. İl Özel İdaresi sorumluluk alanında bulunan yollarda aşırı buzlanmalar nedeniyle oluşabilecek kazaları önlemek üzere 50 ton solüsyon ile 20 ton tuzlu karışım stoklarının hazır olarak bulundurulduğu belirtilen açıklamada, “Ankara’nın özellikle Çubuk, Kızılcahamam, Polatlı, Haymana, Şereflikoçhisar ve Nallıhan ilçelerinde Ankara İl Özel İdaresinin çok sayıdaki iş makineleri ve personeli ile son iki gün içinde gayretli çalışmalarla, toplam 119 köyde 815 kilometre köy yolunda kar mücadelesi yapıldı. Ankara’da tüm ilçe ve köylerde genel hayatı olumsuz etkileyebilecek kapalı yol bulunmuyor.” denildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?