logo

Karagöl, Sizi Bekliyor

Karagöl, Sizi Bekliyor

Karagöl, Sizi Bekliyor

Çubuk-Karagöl, yemyeşil doğal güzellikleri ve ilçede bulunan yöresel ürünleriyle 9 günlük bayram tatilinde alternatif tatil arayışında olanları bekliyor.

Ankara’nın yanı başında yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekânlarından olan Karagöl, 9 günlük uzun bayram tatilinde alternatif tatil arayışında olan başkentlileri bekliyor. Özellikle doğaseverlerin ve fotoğrafçıların vazgeçilmez güzellikteki yerleri arasında bulunan Karagöl, dört mevsim doğada görülebilecek bütün renkleri bir arada bulunduruyor.

Günün her saatinde ayrı bir güzelliğe sahip Karagöl’de, ziyaret edenleri adeta büyüleyen gölün etrafındaki bitki örtüsü, kırmızı, yeşil, turuncu, mor, sarı, kahverengi ve bu renklerin tonlarındaki ağaçların, gökyüzüyle birlikte gerçekleşen yansımaları tablo görünümü veriyor.

Yılın her mevsiminde ayrı güzellik taşıyan Karagöl’ün çevresinde ve etrafında bulunan ormanlık alanda trekking yapmakta mümkün. Sıcakların bunalttığı şu günlerde başkent sakinlerinin nefes alabileceği ve doğal klima olma özelliği nedeniyle şehrin sıcaklığından kurtularak serinleyebileceği en yakın yer. Göl fotoğrafçılığın ve olta balıkçılığının yanı sıra Ankara’da kamp ve karavan turizmi için en elverişli yerler arasında bulunuyor.

Tüm Ankaralıları Çubuk’ta bulunan yöresel ürünlerini almaya ve Karagöl’e davet eden Belediye Başkanı Lokman Özden, belediye olarak ilçede olduğu gibi mesire alanlarında da tüm önlemleri aldıklarını ve başta Karagöl olmak üzere tüm mesire alanlarının tamamının dolmasını beklediklerini söyledi.

Haydi Ankaralılar Karagöl de Buluşalım

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?