logo

Kapusuz; “Muhalefetten Memnunuz”

Kapusuz; “Muhalefetten Memnunuz”

Kapusuz; “Muhalefetten Memnunuz”

AK Parti Çubuk İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Kongreye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Salih Kapusuz, AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, AK Parti Ankara Milletvekillerinden Ahmet İyimaya, Cevdet Erdöl, Nurdan Şanlı ve Seyit Sertçelik, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, kongrede yaptığı konuşmada, “Biz bir oldukça, birlikte oldukça bu ülkeyi hak ettiği aydınlık yarınlara taşıyacağız” diye konuştu.

Bu kongre dönemiyle beraber daha da güçlenerek oluşacak yönetimin, 2023 vizyonuna yakışır şekilde çalışmalarına devam edeceğini söyleyen Alparslan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Belediye başkanımızla, genel meclis üyelerimizle, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla bir ve beraber olarak, İnşallah yolumuza devam edeceğiz. Ben buna inanıyorum ve aydınlık yarınların imarında hepimizin ayrı ayrı katkısı olacağını biliyorum.”

“KILIÇDAROĞLU, DİŞİMİZE GÖRE BİR LİDER”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz da, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında geçen dönem 10, bu dönem de 3 fezleke bulunduğunu hatırlatarak şöyle konuştu: “İlk defa bir fezlekeyle karşılaşsan diyebilirsiniz ki, ‘Hakikaten yahu, ilk defa bir anamuhalefet lideri hakkında bir fezleke verilmiş’, böyle bir fezleke bu adamı korkutmaya, susturmaya yönelik kendi ifadesiyle ‘beni korkutamazsınız, idama götürseniz de susturamazsınız’ diye haykırıyor ya, kabadayılık yapıyor ya. İlk olsa anlayacağım 13 tane var. Ama bir özelliği var fezlekelerinin çoğu hakaretten dolayı hazırlanmış.”

Salih Kapusuz, Kılıçdaroğlu’nun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik kullandığı sözlerle ilgili şunları kaydetti: “Siyasette seviyeyi kaybeden, itibarını da yitirir. Onun için girdiği seçimlerde iddialı yola çıktı, hepsinde de kaybetti. Kendi iç meseleleridir ama şu son fezlekedeki bağırış-çağırışlarının bence iki sebebi var: Bir tanesi parti içerisindeki sıkıntılarını aşmak istiyor, muhalefet imzayı toplamış partiyi 45 gün içinde kongreye götürecek. Bir Cumhuriyet Halk Partili bana şunu söylemişti, önemli simalarından birisi, dedi ki “Yeni seçimlerde sizin rakibiniz Kılıçdaroğlu olmayacak, biz başka bir liderle gireceğiz” ama ifadelerini tasvip etmediğim Kılıçdaroğlu, tam bizim dişimize göre bir lider, varsın otursun dursun bunda bir mahsur yok. Sayın Bahçeli’den de memnun olduğumuzu ifade etmek isterim.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kapusuz, terörle mücadele ve KCK davasına ilişkin şunları söyledi: “Biz KCK denilen PKK’ya da talimat veren, PKK’nın da üst kuruluşu olan bir örgütle mücadele ediyoruz. Bunlar belediye başkanı, partili, sivil vatandaş, iş adamı, işçi kılığında, zorbalık yapan, insanları tehdit eden, dağa çıkmalarını sağlayan, onlara imkan sağlayan, para toplayan, mahkeme kuran yeni bir devlet, ayrı bir yapılanma olmalarına, Türkiye’de bir şeyler yapmaya çalışan bu kesimlerin üzerine gidiyoruz, gitmeye devam edeceğiz. Çünkü bu milleti böldürtmek asla mümkün değildir, bu memleketin sahibi şehitlerdir, şehitlerimizin kanı ise birileri adına çiğnettirmemiz mümkün değildir.”

Tek aday ile gidilen kongrede AK Parti Çubuk İlçe Başkanlığına Tuncay Acehan tekrar seçildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?