logo

Kadir Gecesi Coşkusu Camilere Sığmadı

On bir ayın sultanı Ramazan ayının içinde bulunan Kadir Gecesi Çubuk’taki vatandaşlar tarafından huşu içinde idrak edildi.

On Mübarek gecede ilçedeki tüm camilerde olduğu gibi özellikle Fatih Sultan Mehmet Camii de büyük ilgi gördü.

Cami imamı Hamdi Somuncu ve öğrencilerinin okuduğu kuran ve ilahilerle gönüllere su serpildi.

Hz. Kuran’ın indirilmeye başlandığı ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde Müslümanlar camileri doldurdu. Heyecanlı gönüller, semaya el açıp günahlarının affı için dua etti.

Kuran-ı Kerim’de ‘bin aydan daha hayırlı’ olduğu bildirilen Kadir Gecesi’nde müminler camilere akın etti. Tövbe kapılarının sonuna kadar açıldığı 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayının 27’nci gecesi olan Kadir Gecesi’nde yaşlısından gencine, kadın-erkek çok sayıda vatandaş camileri doldurdu. Çubuk’ta hemen hemen tüm camilerin dolup taştığı, gönüllerin manevi huzurla dolduğu gecede Müslümanlar ellerini semaya açarak dualar etti. Kuran-ı Kerim okuyan vatandaşlar, Yaradan’dan af ve mağfiret diledi. Tövbe ve dilekleri için semaya kalkan eller hep birlikte ‘amin’ dedi.

Kadir Gecesi’ni büyük camilerde geçirmek isteyen vatandaşlar cami ve çevresinde kalabalıklar oluşturdu. Kadir gecesinin önemine değinilen, bu gecede nasıl ibadet edilmesi gerektiği anlatarak vaaz sonunda Ramazan ayı boyunca okunan hatmi şerif ve yasin-i şerifler için dua etti.

Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?