logo

Kadın Hırsızlar Evi Soyup Kayıplara Karıştı

Kadın Hırsızlar Evi Soyup Kayıplara Karıştı

Çubuk’ta bir eve giren iki kadın hırsız, 6 kişilik ailenin tarlada çalışarak biriktirdiği 15 bin TL para ve 2 bin TL değerindeki fotoğraf makinesini çalıp kaçtı.

Kadınların binaya giriş ve çıkış anları güvenlik kamerasına yansıdı.

Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde yaşayan 6 kişilik aile, 15 bin TL borcu ödemek için 6 ay boyunca tarlada çalışarak para biriktirdi. Memleketi Diyarbakır’a yıllardır gitmeyen anne Zülfiye Ok, borç ödeme vesilesiyle otobüs bileti aldı. Olayın yaşandığı akşam Diyarbakır’a gitmek üzere hazırlandı. Bavulunu hazırlayan anne akraba ziyaretinden sonra eve geldiğinde paranın ve fotoğraf makinesinin çalındığını görünce yıkıldı. Binanın giriş ve çıkışlarındaki güvenlik kameralarına yakalanan hırsızların, iki kadın olduğu ve çok rahat hareket ettikleri ise dikkat çekti.

Eşinden yıllar önce boşanan ve evlatlarına hem babalık hem annelik yapan Zülfiye Ok yaşadığı olayı şöyle anlattı: “Diyarbakır’a gitmek için valizimi hazırladım ve kapının arkasına koydum. Otobüs hareket saati akşam 08.00’di. Hasta olan bir kardeşim vardı onu ziyaret etmek için evden çıktım. Ziyaret ettikten sonra eve geldim, ufaklığı alarak parka indim. İşte o sırada eve girmişler. Eve çıktık, ben çantadan elbise çıkartacaktım. Çantayı açtığımda fark ettim ki para ve fotoğraf makinesini çalmışlar. Kameralara baktık iki tane yabancı kadının bizim kata çıktığını gördük. Tam 15 bin TL ve fotoğraf makinesini çalmışlar. Biz o parayı, tarlada 6 ay çalışarak toplamıştık. Borcumuzu ödemek için topladık. Ama birileri eve rahatlıkla grip parayı çalmış.”

Anne Zülfiye Ok’un oğlu Mehmet Çelebi ise, “Bu sezon itibariyle, annem ve kardeşlerimle birlikte sebze üretimine başlamıştık. Annem yıllardır Diyarbakır’a gidememişti ve orada teyzeme 15 bin TL borcu vardı. Biz de para biriktirip hem borcu ödemeyi hem de annemi Diyarbakır’a göndermeyi düşünüyorduk. Sabah akraba ziyaretine gitmişti annem. Akşama doğru annem beni aradı paranın çalındığını söyledi.

Kameraya baktığımızda iki kadının rahat bir şekilde eve girdiğini parayı elleriyle koymuş gibi bulup çaldıklarını gördük” ifadelerini kullandı. Polis olayla ilgili çalışma başlattı.

#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?