logo

Kaderoğlu Çubuk için projelerini açıkladı

Kaderoğlu Çubuk için projelerini açıkladı

CHP Çubuk Belediye Başkan adayı Can Kaderoğlu Çubuk’ta yerel basına açıklamalarda bulundu.

Toplantıya, CHP Çubuk Belediye Başkan adayı Can Kaderoğlu, CHP Çubuk İlçe  Başkanı Alaaddin Cinalioğlu, CHP Çubuk Belediye  Meclis Üyesi 2. sıra adayı Ali Rıza Gökoğlu ve yerel basın mensupları katıldı.

CHP ilçe başkanlığı binasında kahvaltıda, yerel basın mensupları, gazeteci ve sosyal medya yöneticileri ile bir araya gelen Kaderoğlu  ile gerçekleşen toplantı, karşılıklı soru cevap şeklinde yapıldı.

Kaderoğlu’nun Çubuk için hazırladığı projeler şu şekilde:

Üretim ve istihdam projeleri

ENTEGRE KIRSAL KALKINMA PROJESİ

Çiftçimizi kalkındıracak, Esnafımızın işlerini açacak, işsizimize istihdam alanı olacak, İlçemize marka değeri katacak ve halkımızın çalışmak için başka yerlere gitmesini engelleyecek Türkiye’ye örnek olacak Üretim ve İstihdam atılımı. Kuracağımız Üretim Kooperatifi ile köylerimizi terk edilen bir atıl alan olmaktan çıkarıp üretimin ve doğayla buluşmanın merkezi haline getireceğiz.

Verimli topraklar üzerinde bölgemize uygun meyveler yetiştirip, İlçemizin sembollerinden olan vişneyi hak ettiği yere getireceğiz. Vişne suyu, marmelat ve şurupluk üretim ile birlikte tesisimizde özellikle kadın istihdamına yönelik çalışmalar yapacağız. Çubuk markalı Vişne Suyu ülke çapında tanınacak. Özellikle Geniş ve verimli Çubuk Ovası’nın en önemli geçim kaynaklarından biri olacak domatesi, 4 mevsim üretecek, doğal ve ucuza temin edilir hale getireceğiz. Aracıların ortadan kalktığı bir ortamda domates mahsulü olan salça, kuru domates ve menemenlik domates sosu tesislerimizde üretilecek ve kooperatifimiz aracılığıyla satış alanlarımızda ve ülkenin dört bir yanında satışa çıkacaktır.

Vişne ve Mahsulleri Üretim Tesisi:

Domates ve Mahsulleri Üretim Tesisi: Hayvancılığın bir geçim kaynağı olduğu ve sağlıklı beslenme koşullarının var olduğu ilçemizi et ve et ürünleri konusunda da marka haline getireceğiz. Ankara’nın süt ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayan ilçemizde bu konuyla ilgili üretici ve tüketici dostu, doğal ve güvenilir Süt üretimini teşvik edeceğiz. İlçemizin hayvancılığa elverişli alanlarında kooperatif çiftlikleri ve süt alımları gerçekleşecektir. Pastörizasyon ve depolama kooperatifimiz tarafından yapılacaktır.

Entegre Et ve Ürünleri Tesisi:

Süt ve Süt Ürünleri Tesisi:

Hane halkı geliri belli düzeyin altında olan ve 1-6 yaş arasında çocuğu olan her eve haftada 3 gün 1 litre ücretsiz vereceğiz. Kuzularımız süt içecek, sağlıklı büyüyecek!

Süt Kuzusu Projesi:

Üretilen bu ürünler Ankara’nın ve ülkemizin dört bir yanında Çubuk Market isimli satış noktalarında atılacak. Ve biz bu alanlarda da yine hemşerilerimizi istihdam edeceğiz. Bu ürünlerin tamamı profesyonel modern pazarlama teknikleri ile halkın ihtiyaçlarına karşılık verir hale gelecek. Bütün bu tesislerimiz, Sulama, Depolama, Nakliye ve Pazar temini açısından belediyemiz destekli üretici kooperatifimiz uhdesinde yer alacak ve bölgemizin tarımsal kalkınma açısından ilerlemesini sağlayacak. Üreticimize ve çalışanlarımıza bütün alanlarda; teknik ve lojistik destek sunulacaktır.

Çubuk Market: Hane halkı geliri belli düzeyin altında olan her evde Kadınlara verilecek ‘Halk Kart’ a her ay 500 TL yükleme yapılacak. Bu kartlar anlaşmalı olacağımız gıda, giyim, kırtasiye ve fatura ödeme noktalarında geçerli olacak. Aile bütçesine katkı yapacak yoksulluğu yeneceğiz. Bu sayede yardımlar ilkel yöntemlerle değil, yurttaşına sahip çıkan ve dayanışmacı bir yöntemle hayata geçecek.

Halk Kart: İlçemizin doğal güzellikleri yanı sıra, temiz havası ve insanı rahatlatan coğrafyasını ranta değil halka açacağız. Özellikle dar gelirli yurttaşlarımızın kullanımı ve tatil yapabilmesi içinde fırsat olacak bu alan, Ankara’da şehrin stresinden kurtulmak isteyenler için de bir sığınak olacak. İlçemiz ekonomisine çeşitli katkılar sunacak bu alan genç istihdamı da yaratacak. Belediyemiz bünyesinde oluşturulacağımız  Doğa Evleri Tatil Köyü Projemiz ile insanımıza kaliteli ve ucuz dinlenme imkânı sağlamayı hedeflemekteyiz. Doğa Evleri projemiz ile belediyemiz tarafından belirlenen uygun alana doğaya zarar vermeyecek malzeme ile yapılarak halkımızın doğa ile iç içe olabileceği ve futbol, basketbol; yüzme, binicilik vb. sporlar ile uğraşabileceği gerçek yaşam alanları oluşturacağız. Bünyesinde tiyatro, sinema, sergi ve toplantı salonlarının bulunacağı, her türlü atölye olanağının olacağı ve sanatın her alanında çalışmalar yapılacak kampüste 1000 kişilik amfi tiyatro da yer alacak. Ayrıca deneyler için laboratuvarlar, Gökyüzü gözlemevi ve 100.000 kitaplık kütüphane de olacak. İnternet ve Teknolojik donanımlarla özellikle gençlerin bilgiye ulaşma olanakları artırılacaktır. İçerisinde Basketbol, Futbol, Voleybol, Yüzme, Tenis ve Fitness gibi sporlar için saha, kort, kapalı spor salonu ve yüzme havuzları bulunacak bu tesis her yaştan insanımızı sağlıklı yaşama ve spora teşvik edecek. İlçemizde bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarına ücretsiz olarak tahsis edilecek etkinlik alanlarının da olacağı kampüste Engelliler, Kadınlar, Çocuklar, Gençler ve Şehit Aileleri ve Gazilerin kurduğu kuruluşlara ücretsiz ofis temin edilecektir.

Doğa Evleri Tatil Köyü:

Bilim Kültür Sanat Spor Köyü:

Sosyal Tesisler Bilim Kültür

Sanat Spor Köyü:

Engelli yurttaşlarımızın istihdam edileceği ve yine engelli yurttaşlarımızın sosyalleşmeleri için Engellere Çengel takacağız. Ç’engel kafeye ulaşım için önceden ilgili birimlerimizi arayan engelli yurttaşlarımız için günde 2 kez evlerine servis konulacaktır. Belediyemizin aldığı bütün kararlar meclis toplantılarımızın olduğu günün ertesinde kurumsal sosyal medya hesaplarından duyurulacak ve bütçemizin tüm harcamaları yılsonunda duyurulacaktır. Hesap verilmeyecek tek bir kuruşumuz olmayacak. Her konumda liyakatli personellerimiz olacak ve çalışanlarımızın ücretleri emeklerinin karşılığını alacakları şekilde düzenlenecektir.

Ç’ENGEL KAFE:

ŞEFFAF BELEDİYECİLİK:

HALK MECLİSLERİ:

Belediye olarak alacağımız bütün kararları halkımızla birlikte vereceğiz. Her mahallede seçilen temsilcilerle birlikte muhtarlarımızın oluşturacağı meclisler ayda 1 kez taleplerini doğrudan bize aktaracak. Bu hem katılımcılığı hem de vatandaşımızın bizi denetlemesini sağlayacak. Bu sayede adil ve yerinde yönetimi halkımızla birlikte hayata geçireceğiz.  Bünyesinde Diş, Göz, Psikiyatri ve Çocuk hastalıkları ile ilgili kliniklerin yer alacağı ve Sağlık hizmetleri açısından ek hizmet sunacak Tıp Merkezi belediyemizin Halk Kart verdiği vatandaşlarımıza hizmeti ücretsiz olarak sunacaktır. Özellikle ilçemiz sınırları içerisinde bulunan Yükseköğrenim öğrencilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması için 200’er öğrencinin kalabileceği 1 kız 1 erkek yurdu olmak üzere 2 adet yurt yapacağız. Gençlerimiz Çubuk’ta kalacak, onları evlerinde hissettireceğiz. Sokak hayvanlarını korumak ve başıboş bir şekilde sokaklarımızda güvensiz olarak dolaşmalarını engellemek adına gönüllülerle birlikte oluşturacağımız Çubuk Hayvan Barınağı kuracağız. Buradaki gıdaların temini işyerlerinin yemek artıkları ve gönüllülerimizin toplayacağı yiyecek ve mamalardan sağlanacak.

Haybulans (Hayvan Ambulansı) Tıp Merkezi:

Öğrenci Yurdu:

Barınak ve Haybulans:

Özellikle çalışan annelerin çektiği sıkıntıları biliyoruz. Çocuklarınızı emanet edebileceğiniz, gözünüzün arkada kalmayacağı kreşler yapacağız. Öncelikle 3 mevkiide Ömürdede, Kurbantepe ve Çarşı merkezde yapılacak kreşlerimiz Montessori gibi çağdaş tekniklerle çocuklarımıza eğitim verecek onları okul dönemine hazırlayacak ve çocuklarımızın derslerine yardımcı olacak. Gençliğimizin baş belası olan ve günden güne yaygınlığını artıran uyuşturucuyla mücadele için Sağlık bakanlığı ve Emniyet ile eşgüdümlü olarak Amatem ve Topluma Kazandırma Tesisi kuracağız. Gencimize sahip çıkacağız!

Anne Eli Kreşleri:

Uyuşturucu İle Mücadele Merkezi:

Maalesef ilçemizde emekli vatandaşlarımızın zaman geçirebileceği ya da köylülerimizin kente ticaret ya da alışveriş amacı ile geldiğinde eşyalarını koyacağı ve boş kalan zamanlarını değerlendirebileceği bir tesis bulunmamaktadır. Bu düşünceyle, emekli vatandaşlarımızın ve köylülerimizin kentte zaman geçirebilecekleri, ücretsiz çay-kahve içerek istedikleri gibi gazetelerini, kitaplarını okuyabilecekleri veya sohbet edebilecekleri bir sosyal tesis projesini en kısa sürede hayata geçireceğiz.

Belediyede harcanan her kuruş hepimizindir. Halka ait bir kuruşu bile heba etmemek ilkesinin sahibiyiz. Bazen büyük plansızlıklar iyi niyetle bile olsa çok büyük zararlar vermektedir. O yüzden şehrimizin imar planını, altyapı ve üstyapı hizmetlerinin tamamını 5 yıllık uzun dönem planı ve 3’er aylık kısa dönem planları ile oluşturacağız. Bu sayede hem hızlı ve yerinde hizmet üretecek hem de her türlü israfın önüne geçeceğiz.  Her şehrin; tarihini, bugününü ve yarınını yansıtan mekanları vardır. Bu mekanlar kentin kalbinde her gün yeniden üretilir. Bizde ilçemizin en güzide yerinde içinde tarihimizin tüm yansımalarının bulunacağı ve insanların başka şehirlerden görmek için geleceği bir sokak kuracağız. Bu sokakta neler olacak: Gastronomi mekanları, el emeği işçilik ve unutulmaya yüz tutmuş zanaat temsilleri, sanatın her alanında kullanılacak atölyeler, ilçemizin kültürünün, kendine has dilinin ve ananelerinin temsil edildiği ‘Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi’ ve etkinlik salonlarının bulunduğu konsept sokağımızda İlçemizin marka değeri taşıyan çeşitli öğeler bulunacak. Çubuk Sokağı Doğada yalnız yaşamıyoruz. İlçemiz çok yakın zamana kadar müstakil evlerin ve büyük bahçelerin bulunduğu bir yerdi. Hayvanların doğal yaşam alanları kentleşmenin etkisiyle olumsuz etkilendi. Can dostlarımız için Atık gıdalardan elde edilecek olan mamalar üreteceğimiz bir düzenek kuracağız. Çok düşük maliyetle tüm dostlarımızı besleyeceğiz. Ayrıca kuracağımız barınakta sokak hayvanlarının kısırlaştırılıp sahiplendirilmesi için hizmet vereceğiz. Birimimizde yer alacak veterinerlik biriminde ise ücretsiz hizmet vereceğiz. Mama Fabrikası ve Evcil Hayvan Barınağı Çağımız iletişim ve hafıza çağı. İnsanların hatıralarının en güçlü hatırlatıcısı ise kokular. Kokular ayrıca insan psikolojisine olumlu katkılarda da bulunuyor. Kurumların kokuları var. Herhangi bir yerde hissettiğinizde hemen daha önce o kokuyu aldığınız yeri anımsatıyor. Bizde belediyemiz bünyesinde kuracağımız ArGe departmanımızda İlçemizin doğasını ve temiz havasını yansıtacak bir Çubuk Havası üreteceğiz. Dünyanın dört bir yanındaki hemşehrilerimiz Çubuk Havası ile memleket hasretlerini bir nebze olsun giderecek, ilçemizin ismini marka değeri taşıyan bir koku ile literatüre de sokacağız. Çubuk Şehir Kokusu Çubuk Çayı Dönüşümü (Porsuk – Venedik Modeli) Yayalaştırma Ve Nostaljik Tramvay İlçemiz tam ortasından akarsu geçen, çok şanslı bir yerleşim yeri. Dünyada kentin ortasından geçen akarsular bulundukları şehirlere hep değer katmışlardır. Geçmişte ilçemize önemli katkıları olan Çubuk Çayı şimdilerde bir beton yığını. Eskişehir’in Porsuk çayının dönüştürülmesiyle birlikte ülkemizin gözbebeklerinden biri haline gelme sürecini tüm vatandaşlarımız bilir. İlçemize böylesi bir vizyon projesini kazandıracak Çubuk Çayını yeniden canlandıracağız. İlçemiz başka ilçeler ve hatta şehirlerden ziyaret edilmek istenecek bir cazibe merkezi haline dönüşecek. Büyüyen ve marka haline dönüşmüş tüm şehirlerin kent merkezleri, yayalaştırılmış ve araç trafiğine kapatılmış konsept alanlarla anlamlı hale gelmiştir. İlçemizin kent merkezini; Atatürk Caddesi ile Ankara Bulvarı’nın Eski Askeri Lojmanların bulunduğu alana kadar olan kısmını nostaljik tramvay için revize edeceğiz. İlçemizin marka değerine en büyük katkılardan birini yapacak temel projelerden birisi de bu olacak.

Yeraltı Çok Katlı Otoparkı Yağmur Hasadı ve Güneş Panelleri İçin Belediye Ofisi İlçemiz nüfus olarak hızla büyürken, plansızlıktan ötürü çeşitli sorunlarda beraberinde geliyor. İlçe merkezinin en büyük sorunu otopark sorunudur. Bu soruna modern bir kent meydanı projemizle yer altına yapacağımız çok atlı otoparkla çözüm bulacağız. İlçemizin gelecek yıllarında böylesi bir sorunla karşılaşmaması için ayrıca şartnameler oluşturacağız. İnsanlığın ve ilçemizin en büyük problemi susuzluk ve enerji sorunu. Bunlara yerel yönetimler alanında çözümler üreteceğiz. Uluslararası ve ulusal hibe, kredi ve projelendirme seçenekleri ile ilçemizde sürdürülebilir bir enerji üretimi ve suyun kullanımı konusunda yerel önlemler alacağız. Başta köy evleri ve müstakil evler olmak üzere vatandaşlarımıza evlerinin çatılarına güneş enerji sistemleri kurmalarına destek vereceğiz. Ayrıca yağmur hasadı için hem bireysel hem de kamusal alanlar yaratılmasını sağlayacağız. Suyun ve Güneşin değerini bileceğiz. Kuracağımız ofislerde vatandaşlarımıza finans ve teknik destek sunacağız. Çubuk’a eşit hizmet görevimiz, ilçemizi ortak akılla ve ortak duygularla yönetelim diye desteklerinizi istiyorum.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?