logo

Jandarma Kıyafet Rengi Demokratik Belirlenecek

Jandarma Kıyafet Rengi Demokratik Belirlenecek

Yeni yasama yılının açılış törenine katılan İçişleri Bakanı Muammer Güler Jandarma personelinin kıyafetinin değiştirilmesi konusunda bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Güler, jandarmanın kıyafetinin değiştirilmesine yönelik çalışma yapıldığını da belirtip, “Rengini tamamen demokratik bir şekilde belirleyeceğiz. İlgililerin görüşünü alacağız” dedi.

“JANDARMANIN KIYAFETİ DEĞİŞECEK”

Jandarmanın statüsüyle ilgili olarak Güler, polisin yaptığı görevi kırsal alanda yaptığını ifade etti. Güler, “Jandarma, İçişleri Bakanlığı’na bağlı kurulmuştur. Biz jandarmanın sicil, terfi, disiplin gibi tüm boyutlarıyla İçişleri Bakanlığı ve mülki amirlerin yetkilerini arttıran bir düzenleme yapmak istiyoruz” dedi.

Jandarmanın kıyafetinin değiştirilmesine yönelik çalışma yapıldığını da belirten Güler, “Rengini tamamen demokratik bir şekilde belirleyeceğiz. İlgililerin görüşünü alacağız” diye konuştu.

Jandarma Komutanlığı’nda 200 bin personelin 65 bininin rütbeli olduğunu hatırlatan Güler, “Zaman içinde bunun sayısı arttırılacak. İlerde bunun kaynağını da jandarmanın kendi yetiştireceği bir hale getireceğiz” şeklinde konuştu.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?