logo

İzmir den Çubuk’a Altın Madalya

İzmir den Çubuk’a Altın Madalya

İzmir’de düzenlenen Yıldızlar A ve Gençler Kılıç Türkiye Şampiyonası’na katılan Çubuklu eskrimciler, altın ve bronz madalya kazanarak, bir kez daha ilçenin gururu oldu.

ANKA Gençlik Spor Kulübü Başkanı ve eskrim antrenörü Mustafa Kalender, İzmir’de düzenlenen Yıldızlar A ve Gençler Kılıç Türkiye Şampiyonası’nın ikinci gününde milli sporcuları Enver Yıldırım’ın, genç erkeklerde altın madalyanın sahibi olduğunu bildirdi.

Sporcuları Yıldırım’ın finale çıkma müsabakasında Ankaralı rakibi Alp Ege Koç’u 15-9 yenerek birinci olduğunu ifade eden Kalender, şunları kaydetti: “İzmir Fuar alanı içerisinde Celal Atik Spor Salonunda düzenlenen şampiyonaya 63 sporcu katıldı. Çekişmeli geçen müsabakada ANKA Gençlik Spor Kulübü sporcumuz Enver Yıldırım Ankaralı rakibini 15-9 yenerek birincilik kürsüsüne çıktı. Yine aynı müsabakasında sporcumuz Atakan İslam Hezer de yarı finalde İzmirli rakibi Yiğit Peker’e 15-13 yenilerek yıldızlar kategorisinde bronz madalyanın sahibi oldu. Şampiyonası’nda kategorilerinde birinci ve üçüncü olan sporcularımız, ilçemizi sevince boğdu. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada eskrime yeni başlayan sporcularımıza çok iyi bir örnek oldular. Bu başarının artarak devam edeceğini umut ediyoruz” dedi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?