logo

İyi Parti Çubuk İlçe Başkanı Raşit Burkay Özgün Oldu

İyi Parti Çubuk İlçe Başkanı Raşit Burkay Özgün Oldu

İYİ Parti Çubuk İlçe Başkanlığı’nın 1. Olağan Genel Kurulu’nda Başkanlığa seçilen Mustafa Aydos’un, İYİ Parti Ankara İl Başkanı Danışmanlığına seçilmesi üzerine yerine Yönetim Kurulu üyesi Raşit Burkay Özgün seçildi.

Özgün, “İlçe teşkilatındaki istifalarla ilgili bir açıklama yapmadığımız halde, fısıltı gazetesinde asılsız ve mesnetsiz iddialar dolaşıyor” dedi.

İYİ Parti Çubuk İlçe Başkanlığından istifa ederek İYİ Parti Ankara İl Başkan Danışmanı olan Mustafa AYDOS istifası ve yeni görevi ile ilgili yaptığı açıklamada; “Çubuk İlçe Başkanlığına atanmamda bu göreve beni layık gören İYİ Parti Teşkilat Başkanımız  Koray AYDIN’a, Kurucular Kurulu üyemiz Ali Rıza ERCAN’a, Ankara İl Başkanımız Mesut ÖZARSLAN’a ve Genel Başkanımız Meral AKŞENER’e teveccühlerinden dolayı öncelikle teşekkür ediyorum.

Ankara İl Başkanlığı Danışmanlığı teklifini yapan siyasi büyüklerimle birkaç kez görüştüm. Çubuk’la ilgili Kurucular Kurulunun oluşumunda da onlarla görüşmüştüm.

İYİ Parti’nin iyi taraflarından biri % 25 kadın kotası olması. Bizim teşkilatımızda kadın kolları yok. Bunu uyguladığımız için, bazı arkadaşlarımız yedekte kaldığı için istifa etmiş olabilirler. Ben istifa eden arkadaşlarıma kırgın değilim. İstifalar kendi takdirleridir.

Türkiye’de erkek egemen yapılaşmasında asıl yönetimde olduğu halde yedeğe aldığımız arkadaşlarda sorunlar yaşandı. Bu da yanlış anlaşıldı.

İYİ Parti’nin hemen kurulup seçimlere girmesi sürecinde istemeyerek de olsa hatalarım olmuştur.

Görevim icabı 30 yıldır camilerde doğruyu-yanlışı anlatan vaazlar verdim. Kurucular Kurulunu oluşturup istifa eden arkadaşlarım ne hikmetse sonradan ayrıldılar. Siyasette bu kadar tecrübem yok Tecrübesizliklerim olmuştur. Bunu kabul ediyorum.

Oysa siyasette “gönüllülük” esastır. Siyasette henüz yeniyim. Daha önce bir partide belediye başkanı aday adayı oldum Tek tecrübem bu.

Büyüklerim ‘Ankara İl Danışma Kurulu’nda çalışmamı teklif ettiğinde; İYİ Parti’nin çalışmalarının başarılı olması İl ve İlçe arasında iyi bir diyalogun kurulması için bu görevi seve seve kabul ettim.

Mücadele etmeyene, başarılı olmayana bu teklif yapılmaz.

İstiyorum ki Çubuk en güzel hizmetleri alsın. Sorunlarını da birinci elden iletilsin…

Benimle beraber yola çıkan Çubuk İlçe Teşkilatı Kurucular Kurulu’nda yer alan ve sonradan ayrılan (istifa eden) arkadaşlarıma desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Kurucular Kurulu’nu oluştururken süreç biraz hızlı işledi. Ben daha önceden siyaset yapmadığım için tecrübesizdim. Süreç acele olmasaydı daha geniş topluluklara oluşabilirdik.

Şimdiye kadar siyasi parti idareciliği yapmadım. Yanlışlarımız olabilir. Siyaset gönüllülük işidir. Kimseye zorla bir şey yapmasını istemek benim fıtratıma uymaz.

İYİ Parti ihtiyaçtan doğmuş bir partidir.

Türkiye’ye iyilikler ve güzellikler getireceğine inandığım için partime hizmet için varım.  Ben durumu arz ettim.

Sahada korkuyla karşılaşıyoruz. İnsanların bize yaklaşımı genelde iyi, Çubuk’taki oyumuz % 20-25 aralığında.. Tanıdıklarım, “Hocam gönlümüz sizden yana, bunu bilin. Ama selam vermeyin ne olur” diyorlar.

Benim İl Başkanlığı Danışmanlığına atanmamı söylediler, “ İçinizden birini de ilçe başkanlığına seçin” dediler.

Yönetimden bir arkadaşımız bu göreve seçildi. Bende il danışmanlığına atandım. İl ve Genel Merkez arasında iletişimi sağlamak yönünden iyi olacağını düşündüğüm için bu görevi kabul ettim.

“Her şey Çubuk için” sloganını kendime şiar edinerek ilçeme hizmet için çalışacağım.

Önemli olan İYİ Parti’nin oylarıyla ve Tüzük gereği seçilen Raşit Burkay ÖZGÜN kardeşimizin seçilmesini memnuniyetle karşıladım.

İlçe Başkanlığına seçilen Raşit Burkay ÖZGÜN kardeşimi tanımaktan çok mutlu oldum. Ben kendisinin bu işi yapacağına inandım. Bizler her zaman yanında olacağız. Desteklerimiz onunla beraber. İlçemize iyi bir siyasetçi arkadaşımızı yetiştireceğimize inanıyorum.

Temennim Raşit Burkay ÖZGÜN kardeşimizin Partimize, ilçemize ve ülkemize faydalı olmasıdır.”

İYİ Parti Çubuk İlçe Başkanı Raşit Burkay ÖZGÜN yaptığı Basın Açıklaması’nda;

“Değerli Basın Mensupları, çok kıymetli dava arkadaşlarım.

Toplantımıza hoş geldiniz şeref verdiniz.

Ben Raşit Burkay ÖZGÜN. 23 Mart 2018 günü yapılan yönetim kurulu toplantısında, 18 asil üyemizin 17 sinin oyunu alarak İYİ Parti Çubuk İlçe Başkanlığı’na seçilmiş bulunuyorum.

Kıymetli misafirlerim, ben 17 Kasım 1985 doğumlu, evli ve 2 çocuk babasıyım. İlçede çeşitli ticari faaliyetlerle uğraşmaktayım.

Birçoğunuzun şahsen tanıdığı rahmetli Raşit ÖZGÜN’ün torunu, Av. Ömer Nihat ÖZGÜN’ün oğluyum. Milli görüşçü bir dedenin torunu, sosyal demokrat bir babanın oğlu, aklı erdiği günden beri Türk Milliyetçiliğini ve Turan’ı ilke edinmiş, hür bir Türk vatandaşıyım.

İlk ve orta öğrenimimi Maltepe İlköğretim okulunda tamamladıktan sonra, 75.Yıl Lisesinden 2004 yılında mezun oldum.

2005 yılından itibaren Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesinde 2 Yıl Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nde okuduktan sonra 2007 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü kazandım ve mezun oldum.

2011 yılından beri Ankara Çankaya’da Gayrimenkul Danışmanlığı, çeşitli dönemlerde de Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi çevrelerinde cafe ve restorant işletmeciliği yaptım.

2014 yılında memleketim olan Çubuk’a dönerek ticari hayatıma burada devam ettim.

Bu süre içerisinde hiçbir siyasi partiye üye olmadım, fakat her zaman siyasi bir düşünceye ve fikre sahip oldum. İnandığım doğruları, medeni ve demokratik her ortamda dile getirdim.

İlçe kurucular kurulu arasında bulunduğum İYİ Parti Çubuk İlçe Başkanlığı’nın 12.Ocak 2018 günü aldığı karar ile “yanlışa yanlış” diyebilmek için İYİ Parti’ ye resmen üye oldum ve partide Hukuk ve Seçim İşlerinden sorumlu başkan yardımcısı olarak seçildim.

Değerli misafirler an itibari ile parti tüzük ve programımıza, toplumsal hak ve hürriyete sadık kalarak ilçemizde “İYİ Parti Kurumsal Kimliğini” temsil etmek üzere, ilçe başkanı sıfatı ile onurlandırılmış bulunmaktayım.

Partim ve şahsım hiçbir zümreye, hiçbir siyasi görüşe doğrudan saldırı ve hakaret etmeden, yapıcı eleştirilerle ülke siyasi hayatına olumlu katkıda bulunmak, ülke siyasetinde fark ortaya koymak ve tüm farklılıkları kucaklamak üzere yola çıktık ve çizgimizi bozmadan yolumuza devam ediyoruz.

Sevgili hemşerilerim, ülkemiz ciddi bir açmaz ve karışıklıkla karşı karşıyadır. Mevcut iktidar ülke sorunlarına kesin ve kalıcı çözümler üretmekte zorluk çekmektedir.

Büyüme yavaşlamış, Dolar 4, Euro 5, mazot 5, benzin 6 liraya dayanıştır. Yanlış politikalar yüzünden tarım ve hayvancılık bitme noktasına gelmiş, samanı bile ithal eder olmuşuz.

Ülkemiz yanlış uluslararası politikalar sayesinde dört bir taraftan kuşatılmış, dost müttefik diyerek sırtımızı dayayabileceğimiz devletlerin sayısı bir elin beş parmağını geçmez olmuştur. Askerimiz, polisimiz dört bir cephede terörle mücadele etmektedir.

Vatandaşlarımız şehit haberlerine karşı bağışıklılık kazanmış ve tepkisiz hale gelmiştir. Basın özgürlüğü sıfırlanmış, sevgi kardeşlik tükenmiş, herkes birbirini ötekileştirir olmuştur. Taraf olmayan bertaraf olsun düşüncesi halka yayılmıştır.

Bunları dile getirirken iktidar partisinin ülkeye kazandırdıklarını ve hizmetlerini görmezden geldiğimizi düşünmeyiniz. İktidar oldukları günden bugüne yaptıkları hizmetlerden dolayı kendilerine şükranlarımı sunarım.

Ülkemize çok güzel hastaneler, üniversiteler, karakollar, adliye binaları, vergi daireleri kazandırdılar. Buraya kadar her şey güzel fakat, hükümet olmak sadece inşa etmek demek değildir.

Bizim çok güzel hastanelerimiz var fakat bir çoğu nakil merkezi gibi çalışıyor, üniversitelerimiz var ama nitelikli iş gücü yetiştiremiyoruz, adliye binalarımız, karakollarımız var ama yargıda adalet, yargıya güven yok. Birilerinin tek lafı ile insanlar tutuklanır veya salıverilir olmuştur.

Vergi dairelerimiz var ama vergide adalet yok. Zenginden az fakirden çok vergi alıyoruz.

Yargıda ve vergide adaleti, kişisel hak ve özgürlükleri, basın özgürlüğünü yeniden tesis etmeyi, ekonomiyi kalkındırmayı, uluslararası politikayı düzeltmeyi, sınır güvenliğimizi sağlamayı amaç ve ilke edinmiş, verimli çalışamayan kurumları işler hale getirmeye aday olan İYİ Parti çatısı altında siyaset yapmaktan son derece haz alıyor ve gurur duyuyorum.

Biz İYİ Parti iktidarında yeni yeni binalar yapmak sureti ile rant ortamı oluşturmak yerine, mevcut hizmet enstrümanlarını daha efektif çalıştırmaya talibiz.

Kimsenin güdümünde olmayan kurumların hizmet verdiği, şeffaf ve dürüst bir Türkiye inşa etmek üzere tüm vatandaşlarımızı İYİ Partiye davet ediyorum.

Sevgili Türk kamuoyu, lütfen İYİ Parti’yi hafife almayın.

İYİ Parti sadece kuruluşu ile birbirlerine ağza alınmayacak laflar sarf eden, birbirlerine kin ve nefret güden siyasi parti liderlerini bir ittifak çatısı altında birleştirecek, bu birleşmenin de sadece seçim döneminde değil, 5 yıl gibi uzun bir süre devam edeceğinin taahhüdünü verdirecek kadar kudretli bir partidir.

Lakin çok değerli siyasi büyüklerimizin ön göremediği bir durum var. Bu ittifakın önünde ki en büyük engel de budur benim görüşümce. Yıllardır birbirlerine kin kusan, aşağılayıcı sözlerle tabanlarını birbirlerinden ayrıştırmış olan liderler, bir parti kuruldu diye bütün geçmişi unutup biat edilmesini beklemektedirler.

Dün “Türk tipi değil falan tipi başkanlık, seni başkan yaptırmayacağız, hesap soracağız, ver Bilal’i al Hilal’i” diyen siyasi liderlerin inandırıcılığı kalmamış, ittifak çatısı atlında birleşen siyasi partilerin tabanlarında da bu ittifak karşılık bulamamıştır.

Türk siyasi hayatının en ilkeli partilerinden biri kendi cumhurbaşkanı adayını üretemediğini ve üretemeyeceğini, bu yüzden başka bir siyasi partinin adayını destekleyeceklerini seçimlere 2 yıl kala açıklamıştır.

Bu milletin refahı ve mutluluğu için, gençlerimizin geleceği için, adaletin tescili için, Türkiye’nin bekası için tek kurtuluş İYİ Parti iktidarıdır.

Sevgili dostlarım huzurunuzda gelmiş geçmiş tüm şehitlerimize ALLAH’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum.

Şanlı ordumuzun ve polis teşkilatımızın yurt içinde ve yurt dışında yürütmekte oldukları operasyonlarda ALLAH yar ve yardımcıları olsun.

Türk’ün gücünü tüm dünya eninde sonunda görecektir bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Asimile olmamış, bölücü değil bütünleştirici tüm fikirleri İYİ Parti çatısı altında siyaset yapmaya, ülkeyi refaha çıkartmak için elini taşın altına koymaya davet ediyorum.

1 Nisan 2018 günü yapacağımız “1. Olağanüstü Kurultayımıza” tüm yurttaşlarımızı davet eder, hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım. ALLAH iyilerle beraberdir. ALLAH’a emanet olun” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?