logo

İsrail’in saldırıları protesto edildi

İsrail’in saldırıları protesto edildi

Çubuk’ta İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılar protesto edildi.
Cuma namazının ardından Atatürk Park’ında toplanan İHH İnsani Yardım Vakfı ve Çubuk STK temsilcileri, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırısını protesto etti.
İHH Çubuk Şube Başkanı Abdulhamit Ateş, yaptığı açıklamada: ” İsrail’in her daim Filistin halkına yaptığı bu zulmü şiddetle kınıyoruz. Yine İsrail askerlerinin Filistinliler üzerine uyguladıkları sert baskılar nedeniyle bölge de huzur yok. Her Ramazan ayında bu olayı tekrarlayanSiyonist İsrail Gazze’ye bir şekilde baskı uygulayarak bütün Müslümanların iftarlarını bir kez daha zehir ettiler. Hıristiyan ve Yahudiler’in bugün bütün İslam topraklarını kan gölüne çevirmeye devam ediyorlar. Artık dünyanın buna ‘dur’ demesi gerekiyor. Gazze’ye yapılan saldırılardan dolayı her zaman derin bir keder ve nefret içerisindeyiz. İslam coğrafyasındaki bu zülüm, zalimi sevindirmekte ve cesaretlendirmektedir. Tüm vahşetleri gören ve sessiz kalan medeni dünya nerede? Birleşmiş katiller sürüsü Gazze’de iş başında. İman ediyoruz ki yeryüzüne İslam hakim olacak, işte o zaman hiçbir çocuk yetim kalmayacak, hiçbir insan işkence görmeyecek, hiçbir toplum soykırıma maruz kalmayacak ve hiçbir ana kalleş namlılar yüzünde evlat acısı çekmeyecektir. İstikbal sadece ve sadece İslam’dadır. Zalimler için yaşasın cehennem.” diyerek sözlerini tamamladı.

Programda sık sık “Katil İsrail”, “Hamas’a selam direnişe devam” şeklinde slogan atan grup, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırısını protesto etti.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?