logo

İşçi Partisinden Eylemli Açılış

İşçi Partisinden Eylemli Açılış

İşçi Partisi Çubuk İlçe Başkanlığı Açıldı.

 “Atatürk devrimini yeniden kurmak, bağımsız, özgür, başı dik Türkiye’yi yaratmak” amacıyla kurulan İşçi Partisi’nin Çubuk İlçe teşkilatının açılışı saat 13.00’te parti binası önünde yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İşçi Partisi Çubuk İlçe Başkanı Zülfikar Tuncay yaptığı açılış konuşmasında, “Değerli konuklar, sevgili Çubuklular: İşçi Partisi Çubuk İlçe Başkanlığımızın açılışına hoş geldiniz.

Değerli dostlar, bizler Atatürk devrimlerinin fedaileriyiz, Cumhuriyet devrimlerinin sahipleriyiz. Sizlerin bize vereceği güç ve kuvvetle bu inanç ve kararlılığımızı Çubuk halkına ilan ediyoruz. Çubuk ilçemizde kurmuş olduğumuz bu teşkilatımız, Atatürk devrimlerinin bir kalesidir.

Bütün Çubuk halkını bu kaleye omuz ve güç vermeye çağırıyoruz. Ben ve yönetimdeki arkadaşlarım, Çubuk’un sorunlarını yakından biliyoruz. İlçemiz büyük oranda göç alan bir ilçedir. Ankara’ya yakın olması nedeniyle gelişimi açıktır. Çubuk ilçemiz aynı zamanda Türkiye’nin en çok şehit veren ilçelerindendir. Bu yönüyle oldukça vatansever, biz İşçi Partisi olarak şehitlerimize söz veriyoruz; Onların kanı yerde kalmayacak. Ülkemizin bağımsızlığını, vatanın bütünlüğünü milletimizin birliğini savunacağımıza söz veriyoruz.

Değerli konuklar, Çubukta bütün demokratik örgütlerimizle siyasi partilerimizle, muhtarlarımızla ve en başta halkımızla birlikte mücadele edeceğiz. Bu mücadelede bizlere önderlik eden Doğu Perinçek ve diğer parti önderlerimize yine büyük tertiplerle hapse atılmış TSK mensuplarına ve bütün vatanseverlere buradan selam ve saygılarımızı gönderiyoruz.

Bu gün içinde bulunduğumuz durum devletin devlet olma vasfını yitirdiği bir ortamdır. Dünyanın her yerinde iktidara gelenler devletini güçlü tutmak isterler. Bizde ise 11 yıldır tam tersi oluyor. Kendi devletini zayıflatarak iktidar koltuğunda oturmayı planlarsan; ortada ne devlet kalır ne de koltuk.

Bugün görüyoruz ki her taraftan T.C. kaldırılmaya çalışılıyor, sınırlarımız delik deşik, giren çıkan belli değil, toplum her konuda kutuplaştırılıyor. Televizyonlarda her gün kavga ve gerilim izliyoruz. Herkes tedirgin. Doğu Anadolu adeta PKK’ya bırakılmış, PKK ile mücadele eden subaylar hapislere doldurulmuş. Bir savaş çıksa savaşacak komutan kalmamış. Ama Hükümet Barzani ile görüşmekle meşgul.

Türkiye’yi karıştırdıkları yetmiyormuş gibi birde bu devletlerin içişlerine karışıyorlar. Etrafımızda kavgalı olmadığımız tek bir devlet kalmadı. Ortadoğu da Amerikan çıkarları için komşularımızı sattılar. Yüz binlerce Müslüman öldü.

Amerika dünyanın her yerinde hep aynı yöntemi izliyor. Bu da hedef aldığı devletleri etnik ve mezhepsel olarak birbirine düşürmektir ve bölmektir. Ne kadar çok kan akarsa Amerika o kadar çok memnun olur. Irak’ta, Libya’da, Suriye’de, Mısırda hep aynı şey yapıldı. Bizim doğumuzda da yıllardır aynı oyun oynanıyor, eğer bu gidişata dur denilmezse Türkiye’nin de olacağı budur.

Değerli konuklar, sevgili Çubuklular; T.C.’yi kaldırmaya kalkarsan, Askeri hapse atarsan, Türküm demeyi suç gibi gösterirsen ortada devlet, mevlet kalmaz, Irak’tan beter oluruz. Ayakaltında kalırız. İktidarıyla muhalefetiyle Amerika’dan onay almadan adım atamayanlar bu milleti birbirine düşürürler. Çünkü Amerika Türkiye’nin bölünmesini istiyor. Bölünme ise iç savaş demektir. Amerika’nın peşinde gide gide kendi devletini kendi elleriyle bölme noktasında geldiler. İşçi Partisi ve Türk Milleti buna izin vermeyecektir. Sağ sol demenin zamanı değildir. Vatanı olmayanın ne sağı kalır ne solu. Oyu milleten alıp, emirleri Amerika’dan alanların bu millete vereceği tek şey: Fakirlik, kan ve gözyaşıdır. Zaten yıllardır bunu yaşıyoruz. Devletsiz ordusuz bir millet yabancı askerlerin ayakları altında kalır ama buna izin vermeyeceğiz.

Değerli konuklar sevgili Çubuklular göreceksiniz, İşçi Partisi Çubuk’ta büyüyecektir, hem de kısa sürede.

Sizleri bu Atatürk devrimlerinin kalesine katılmaya çağırıyor saygılar sunuyoruz” dedi.

İşçi Partisi Ankara İl Başkanı Osman Yılmaz ise yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin durumunu anlatmak için uzun uzun konuşmaya gerek yok.

Oy avcılığı yapıp milletin oylarını kapanlar ayakkabı kutuları içinde sakladıkları paraları paylaştılar.

Büyük bir telaş içindeler.

Yolsuzlukları, hırsızlıkları çıkınca hoplaya, zıplamaya başladılar. Cemaat,Tayyip değil bunları yapanlar.

Bunlar yurtseverleri hapislerde çürütenler. Birbirlerine düştüler, birbirlerinin yakasına yapıştılar.

Tayyip’ten, Fetullah’tan, APO’dan hesap soracağız. Biz onları adil yargılayacağız.

Onlar APO’cularla, Barzanilerle Türkiye’yi bölmeye çalıştılar. 11 yıldır yaptıkları Türkiye’yi parçalamak, ülkeyi bölmek oldu.

Türkiye’yi soykırımcı ilan ettiler.

İsviçre’de çıkartılan bir yasayla, “Ermeni soykırımı yoktur” demek yasaktı. Ve bunu söyleyen kim olursa olsun para ve hapis cezasına çarptırılacaktı… Bu Türkiye’ye yönelik bir yasa idi.

Bizim koskoca devletimiz ve anlı şanlı siyasilerimiz bu saçma yasaya sessiz kalırken, kahraman Genel Başkanımız Doğu Perinçek isyan ederek, sert bir tepki gösterdi. İsviçre’ye gitti, “Ermeni soykırımı olmamıştır. Böyle bir soykırım yoktur!” diye haykırdı, bağırdı, çağırdı, ortalığı birbirine kattı.

İsviçreliler Doğu Perinçek’i derhal gözaltına alıp mahkemeye sevk ettiler. Yargılama sonunda 90 gün hapis cezasına çarptırıldı. Bu ceza paraya çevrildi. Ve İsviçre’ye 9 bin İsviçre Frangı ceza ödendi!

Ancak Doğu Perinçek pes etmedi… 2008 yılında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvurdu. Mahkeme (AİHM)  aradan 5 yıl sonra Doğu Perinçek’e ceza veren İsviçre’yi haksız bularak tazminata mahkûm etti.

Türkiye’de kimsenin yapamadığını tek başına yaptı ve müthiş bir hukuk mücadelesi sonunda Avrupa’yı dize getirdi. Bu yalnız Genel Başkanımız Doğu Perinçek’in değil Türkiye’nin zaferidir.

Peki bu zaferi kazanan Doğu Perinçek şimdi nerede? Ergenekon Davası nedeniyle Silivri Cezaevi’nde yatıyor!

İşçi Partisi’nin amacı milletimizi birleştirmektir. Cumhuriyetin teminatıdır.

Gelin hep beraber omuz omuza verelim, ayakkabı kutuları ile ceplerini dolduranlardan hesap soralım” dedi.

Konuşmalar zaman zaman;

“Fedailer Partisi, İşçi Partisi”,

“Silivri Zindanı Yıkılacak”,

“Kahrolsun Amerika Emperyalizmi”,

“AKP’den hesabı yurtseverler soracak”,

“Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”,

“Yurtseverler Partisi İşçi Partisi”,

“Ya İstiklal Ya Ölüm, Tam Bağımsız Türkiye” gibi sloganlarla kesildi.

Açılış programının ardından katılımcılara Parti binasında çay ve kuru pasta ikram edildi.

Zülfikar Tuncay başkanlığındaki yönetim kurulu üyeliklerinde; Dursun Keskin, Süleyman Acı, Emin Eminoğlu ve Bekir Babadan yer almaktadır.

Haber: Şuayip YAMAN

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?