logo

İş Adamlarına YTK Anlatıldı

İş Adamlarına YTK Anlatıldı

Çubuk Belediyesi ile Ankara İşadamları ve Sanayicileri Derneği (ANKİSAD) tarafından ortaklaşa yürütülen çalışma kapsamında Çubuklu iş adamlarına, Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun şirketlere getirdiği yükümlülükler anlatıldı.

Çubuk Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen eğitime Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Lokman Özden, ANKİSAD Genel Sekreteri Kazım Ünal, ANKİSAD Çubuk Şubesi Başkanı Gıyasettin Yücel, muhasebeciler ve iş adamları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ANKİSAD Çubuk Şubesi Başkanı Yücel, ilçelerindeki iş adamlarını belediyenin de katkıları ile dünya ticaretine entegre etmeye çalıştıklarını söyledi.

Bunun için eksik olan noktalarda bilgilendirmeler yaptıklarını ve yurt dışına turlar düzenlediklerini anlatan Yücel, bu tür faaliyetlerin artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

ANKİSAD ile birlikte faaliyetler yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Özden ise doğru bilginin önemine vurgu yaptı.

Daha sonra konuşan Kaymakam Şahin de programın çok iyi düşünülmüş bir etkinlik olduğunu ifade ederek, katılan herkese teşekkür etti.

ANKİSAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Mali Müşavir Veysel Erel, Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun yeni düzenlemeler getirdiğini söyleyerek, “Bundan sonra her şey şeffaf olacak. Bizler işlerimizi sistematik ve düzenli bir şekilde götürürsek Yeni Türk Ticaret Kanunu bize zarar değil, yarar sağlayacaktır. Bu kanunla artık biz dünyadaki başka firmalarla rekabet gücüne erişebileceğimiz gibi, kayıt dışı ekonomiyi de en aza indireceğiz” dedi.

Yeni çek kanunu, web sitesinde cari tabloların yayınlanması ve tek ortak konusundaki uygulamaların nasıl olacağı yönündeki sorulara cevap veren Erel, işletmelerin bağımsız denetçiler tarafından denetlenmesini içeren madde firmaların büyüklüklerine göre yeniden düzenlendiğini hatırlatarak, “Artık ticari alışkanlıklarımız değişecek, yeni döneme en kısa sürede uyum sağlayacak firmalar kazançlı çıkacaktır. Bu nedenle bir an önce yeni değişiklikleri öğrenip ona göre eksiklerimizi gidermeliyiz” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?