logo

İHH Üyeleri Protesto Etti

Çubuk’ta, Mısır’daki Demokrasi Yanlılarına Ateş Açılması Protesto Edildi.

Çubuk’ta İHH üyesi bir grup, Mısır’daki Rabiatül Adeviyye Meydanı’nda hayatını kaybedenler için dua ederek katliamı protesto etti.

Yeşil Çubuk Parkı’nda toplanan yaklaşık 100 kişilik grup, Mısır’da yaşanan olayları kınadı. Burada grup adına açıklama yapan İHH Çubuk Şube Başkanı Abdulhamit Ateş, Mısır’daki şehit ve gazilere destek olmak ve dua etmek için toplandıklarını söyledi.

Ramazanda huzur içinde, rahat sofralarda iftarlarını yapamayan Müslümanlar gibi su, simit ve hurma ile aileleriyle birlikte iftarlarını yaptıklarını kaydeden Ateş, “Mısır’da gerçekleşen darbenin ardından oradaki Müslüman kardeşlerimize şiddet ve katliam uyguladılar. Müslüman kardeşlerimiz silahlara uzanmadılar bundan sonrada uzanmayacaklar. Ama alanları da terk etmeyecekler. Bizlerde kardeşlerimize alanlarda destek olmak için çocuklarımızla birlikte parkta bir araya geldik” dedi.

Kılınan namazların ardından Rabiatül Adeviyye Meydanı’nda demokrasi yanlılarına ateş açılması sırasında hayatını kaybedenler için dua eden grup, darbecileri ve katliamı kınadı. Grup, daha sonra dağıldı.

Bu arada araştırmacı Yazar Bülent Koca, Ortadoğu’da ve Mısır’daki yaşanan olayların analizinin yapıldığı bir konuşma yaptı.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?